Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

'Betere spoorverbinding naar Duitsland nodig'

Donderdag 13 december 2012
In een brief aan de Nederlandse vaste Kamercommissie voor Infrastructuur en Milieu heeft burgemeester Rob van Gijzel van Eindhoven gepleit voor een betere spoorverbinding tussen Eindhoven en de Duitse steden Düsseldorf en Aken. 
Düsseldorf is volgens Van Gijzel van groot economisch belang voor Nederland. Meer dan de helft van de Nederlandse export naar Duitsland is bestemd voor de deelstaat Nordrhein-Westfalen, waarvan Düsseldorf het economische en bestuurlijke centrum is. Uit onderzoek zou blijken dat door een rechtstreekse intercity Den Haag-Rotterdam-Eindhoven-Düsseldorf het aantal reizigers zou verdubbelen, van 1100 naar 2200 per dag. Nu moeten reizigers naar Düsseldorf nog overstappen in Venlo.
De verbinding met Aken wordt van belang geacht omdat die stad een centrum is van de kenniseconomie, waar Eindhoven het ook van moet hebben. In Aken staat bijvoorbeeld de grootste technische universiteit (TU) van Europa, waar meer studenten zijn ingeschreven dan in alle TU's in Nederland samen.

Het recentste nieuws

  • Di 3/06 Beringen - Expo: Stemmen uit de droogte
  • Ma 2/06 Lommel - Bewegen en samenwerken met Kronkeldiedoe
  • Ma 2/06 Lommel - Jozef Bastiaens wint Schaal van Lommel
  • Ma 2/06 Lommel - Expo 'Pottenkijkers' en orgel spelen in de kerk
  • Ma 2/06 Beringen - Veel belangstelling om stadsleverancier te worden
Zoekertjes
Aangeboden
Allerlei boeken Stoel Fietsendrager Harde platieken bierbekers
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Speciale Duvelglazen Houten trap van huisafbraak
Verloren
Zilvergrijze horloge verloren Wandelstok
Gevonden
Poesje Don Boscostraat Armbandje goudkleurig
Auto's en voertuigen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » 'Betere spoorverbinding naar Duitsland nodig'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie