Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

'Duitse razzia's N.-Limburg, juni 1944'

Donderdag 25 september 2014
Wie waren de "aanwijzers" die het de Duitse bezetter in juni 1944 mogelijk maakten om tijdens drie nachtelijke razzia's in Achel, Neerpelt, Overpelt, Bree en Neeroeteren 35 mensen op te pakken? Het staat in een nieuw boek van René Winters, "Duitse razzia's Noord-Limburg, juni 1944" *.
Van die 35 mensen werden er 28 gedeporteerd naar het concentratiekamp Buchenwald. Slechts 9 van de 35 zouden het overleven.
Winters' studie toont aan dat zonder de hand- en spandiensten van de collaborateurs de Duitsers er nooit in geslaagd zouden zijn, de Noord-Limburgers op te pakken. Het boek is knap gedocumenteerd en René Winters heeft zijn "huiswerk" goed gemaakt.
"Duitse razzia's Noord-Limburg, juni 1944", 240 blz, 15 euro (+ 8,50 euro verzendkosten) via rekening BE74 0010 7640 9707 van de Heemkundekring Achel, Catharinadal 2, 3930 Hamont-Achel.
Het is ook te koop tijdens de tentoonstelling van Heemkundekring Achel in het Michielshof in Achel op zaterdag 1 en zondag 2 november, telkens van 10.00 tot 18.00 uur. 

Het recentste nieuws

  • Do 31/07 Lommel - Hugo Engelen overleden
  • Do 31/07 Beringen - Opening Osteo C
  • Do 31/07 Beringen - Laatste dag van de solden
  • Do 31/07 Een oprechte 'Dankjewel' is welverdiend!
  • Do 31/07 Pelt - Een oprechte 'Dankjewel' is welverdiend!
Zoekertjes
Aangeboden
Inline skaters blauw/zwart Dubbele buggy Knderstoeltje 1 grijze katoenen heren jeans broek
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Tuinhulp voor snoeiwerk tuin Dringend auto's gezocht!
Verloren
Gouden ringetje verloren Fietstas op de weg richting kattenb
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen Sleutels
Keuken
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » 'Duitse razzia's N.-Limburg, juni 1944'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie