Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

'Bult' van Marieke De Maré

Maandag 18 maart 2024
'Bult' van Marieke De Maré
We hebben Jan Feys van boekhandel "Malpertuis" in Genk zover gekregen dat hij iedere maand op de Internetgazet één boek voorstelt aan de lezer. Deze maand is dat "Bult" van Marieke De Maré.

Een pareltje van eigen Vlaamse bodem! ‘Bult’ is een mooi, poëtisch verhaal over drie mensen die op een kleine heuvel wonen: een oude vrouw, een lange slanke man (en zijn hond) en als laatste bijgekomen: een jonge vrouw. Het boek gaat over de relaties tussen die drie mensen en het gewone leven dat ze leiden op hun bult. In de korte stukjes die mekaar opvolgen, kom je geleidelijk aan meer te weten over het verleden van de drie personen en wat hen heeft gevormd tot wat en wie ze zijn. Heel dikwijls gaat het in wat ze doen of juist niet doen over de dood, over afscheid nemen, over gemiste kansen, over eenzaamheid en over de verbondenheid met de natuur en de kosmos. Het boek leest verraderlijk vlot, maar de zinnen zitten vol betekenis en emotie en je leest met plezier een aantal passages terug om volledig te begrijpen wat de auteur eigenlijk wilt zeggen.
Volgend fragment geeft helemaal de sfeer van het boek weer: “Ze praatte met hem over boete doen, over koude baarmoeders en handen, over vliegen en vergeten. Ze vroeg of hij soms bang was, of hij het woord vertrouwen kende, neen, oervertrouwen, en of hij niet liever tot een zwerm behoorde.”
Het is een melancholisch, weemoedig, soms grappig en onthecht verhaal waaruit een groot verlangen spreekt om ergens mee in het reine te komen. En dat je dat alleen moet doen.
‘Bult’ is de bijzonder sterke debuutroman van de Brugse schrijfster, performer en regisseuse Marieke De Maré. Heel recent is haar tweede roman verschenen (‘Ik ga naar de schapen’) en daar ga ik zeer binnenkort aan beginnen. Van harte aanbevolen! (Jan Feys)
"Bult" - Marieke De Maré - Uitgeverij Vrijdag - 133 blz - 20 euro - ISBN 9789460018459

Het recentste nieuws

  • Do 5/06 Pelt - Pelt bedankt afvalteams
  • Do 5/06 Openbaar vervoer in Japan
  • Wo 4/06 Lommel - Luc Poets is onze 5.000ste volger op Facebook
  • Wo 4/06 Lommel - 'Afterseason' trainingen met Techniekschool
  • Wo 4/06 Lommel - Disco Swing Bootcamp bij Salsa TwoYou
Zoekertjes
Aangeboden
I5 pc medion x3 Kinderwagen Elektrische grasmaaier Kuikens zijdehoen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
E-step Nieuw leven voor je oude PCs
Verloren
Wandelstok Gouden ringetje verloren
Gevonden
Armbandje goudkleurig Poesje Don Boscostraat
Vakantie
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » 'Bult' van Marieke De Maré
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie