"
Namens het bestuur van Sporting Neerpelt/Lommel wensen wij te reageren op
het artikel, verschenen op de Internetgazet vandaag. Sporting Neerpelt/Lommel verdwijnt helemaal niet uit Neerpelt, en het speelt meer dan 1x per maand in Neerpelt. Concreet is het zo dat, indien we de club verder willen uitbouwen, een schaalvergroting noodzakelijk is.
Doel is dat de club zich verder professionaliseert, en zich zowel sportief, financieel, commercieel als organisatorisch beter organiseert. Daarom is er een samenwerking met HCA Lommel. De betere spelers hebben zich bij de 1e ploeg van Neerpelt gevoegd. En met het aanstellen van een nieuwe jeugdcoördinator, Neerpeltenaar Korneel Douven, wordt er een kwalitatieve impuls gegeven aan de jeugdwerking in Neerpelt én Lommel zonder dat spelertjes of ouders zich dienen te verplaatsen. Daarnaast gaan wij extra jeugdtrainingen geven aan leerlingen van het Sint-Hubertuscollege (de bakermat van het Neerpeltse handbal). Deze trainingen vinden plaats voor en na de schooluren, alles in overleg met de directie van het college. Doel is om op langere termijn opnieuw meer Noord-Limburgers op het hoogste niveau te krijgen!
De competitiewedstrijden van de eerste ploeg worden 6/9 in Dommelhof gespeeld. De 3 andere wedstrijden worden, mede door onbeschikbaarheid van Dommelhof, in Lommel gespeeld. Tevens wijken wij traditioneel tijdens het muziekfestival (play-off) uit naar een andere sporthal, Lommel. De andere play-off wedstrijden worden ook gewoon in Neerpelt gespeeld. De verankering in Neerpelt is dus meer dan gegarandeerd.
Bovendien is het bestuur uitgebreid met enkele sterke bestuurders. Eerste zichtbare resultaat is de prachtige nieuwe website: www.sporting-nelo.be . Daarnaast ligt tussen Neerpelt-Overpelt en Lommel het grootste aaneengesloten industriegebied van West-Europa. Nogal logisch dat wij ons met de nieuwe identiteit hierop richten!
En tenslotte... wat de vloer betreft: deze wordt elke keer in Neerpelt gelegd, op voorwaarde dat de beschikbaarheid van Dommelhof dit toelaat. Hierover wordt onderhandeld tussen de gemeente en Dommelhof. Hopelijk geeft dit het gewenste resultaat.
Tenslotte wensen wij nog toe te voegen dat Handbal Neerpelt (en wellicht ook andere zaalsportclubs) het probleem van te weinig sporthaluren aan de kaak wil stellen. Wij dienen meermaals, en zeer tegen onze wil, uit te wijken naar andere gemeenten (Eksel, Overpelt, Lommel, Budel, Kaulille,...) omdat er in Neerpelt nu eenmaal veeeeeeeeel te weinig sporthal is. Graag bijbouwen aub!
Met vriendelijke groeten,
Diederik Stollman
Handbal Sporting Neerpelt-Lommel