Op zaterdag 22 maart 2025 opent het donorcentrum van Beringen uitzonderlijk de deuren voor donoren die bloed of plasma willen geven. Wie die dag komt doneren, kan zoals gewoonlijk rekenen op een vlotte en warme ontvangst. Speciaal is dat voor kinderen die meekomen wordt er iets extra voorzien: terwijl de ouders bloed of plasma doneren, kunnen de kinderen zich creatief uitleven met kleurplaten en een grabbelton vol verrassingen.
"Het hele proces duurt ongeveer een klein uur. Bloed geven zelf neemt 10-20 minuten in beslag, maar er is ook de medische vragenlijst, het gesprek met de arts en natuurlijk het drankje en koekje achteraf. Voor ouders met jonge kinderen is het niet altijd evident om tijd te vinden. Daarom voorzien we een leuke activiteit voor de kindjes, zodat de ouders zonder zorgen kunnen doneren," zegt
Vincent Verbeecke, woordvoerder van Rode Kruis-Vlaanderen.Bloed en plasma: van levensbelang
Elke dag zijn er honderden donaties nodig voor patiënten met kanker, mensen die een zware operatie ondergaan of personen met bloedziekten. Ook plasma speelt een cruciale rol: het wordt gebruikt voor de behandeling van stollingsstoornissen, immuunziekten en de productie van levensreddende medicatie.
"Elke donor maakt een verschil," benadrukt Verbeecke.
"Met deze speciale zaterdagopeningen willen we doneren zo toegankelijk mogelijk maken voor iedereen. We zijn altijd op zoek naar nieuwe plasma- of bloeddonoren. Zaterdagopeningen zijn vaak een ideale gelegenheid voor wie voor het eerst bloed of plasma doneert.”