Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Edith Oeyen is officier in de Leopold II orde

Vrijdag 29 mei 2026
Edith Oeyen is officier in de Leopold II orde - Beringen & Leopoldsburg
Tijdens de viering van het 90-jarig bestaan van de Koninklijke Vereniging van Limburgse Schrijvers (KVLS) werd voorzitster Edith Oeyen gisteren bekroond tot officier in de orde van Leopold II. 
De Orde van Leopold II werd in 1900 ingesteld door Koning Leopold II en werd later, in 1908, door de Belgische staat overgenomen. Oorspronkelijk was de orde bedoeld om diensten aan de Koning persoonlijk te belonen. Tegenwoordig wordt het toegekend aan burgers en militairen voor bijzondere verdiensten en inzet voor de samenleving. 
Edith, geboren in Heppen, woont in Beverlo en is alom gekend als dichteres. Ze is al jaren de trotse voorzitter van de KVLS. Ze is ook de huisdichteres van de Internetgazet Beringen/Leopoldsburg. 
In mei 1936 werd de Vereniging van Limburgse Schrijvers gesticht door schrijvers die de nood aanvoelden om zich in groep te bewegen en alzo aan anderen hun werk te laten lezen en er uitstraling aan te geven. 
In 1986 kreeg de Vereniging van Limburgse Schrijvers het predikaat "Koninklijk". De Koninklijke Vereniging van Limburgse Schrijvers heeft als doel mensen samen te brengen, die met schrijven begaan zijn. Dit kunnen zowel literaire, heemkundige als geschiedschrijvers zijn. De vereniging wil jonge schrijvers opsporen en aanmoedigen en alle Limburgse schrijvers in een vriendschappelijke sfeer samenbrengen. Zij wil dichters, prozaschrijvers, heemkundigen, geschiedschrijvers e.a. een weg bieden tot publicatie in het tijdschrift Oostland. Ook het inrichten van literaire avonden is een onderdeel van haar werking. De vereniging zal ook, in de mate van het mogelijke, steun bieden en raad verstrekken bij eigen publicatie via de K.V.L.S. of een uitgeverij.  
Naar aanleiding van het 9O-jarig bestaan wordt er ook een tentoonstelling gehouden. Deze is morgen nog te bezoeken van 14 u tot 18u30 in TT Torenwijk Hasselt. Er is ook een speciale editie van Oostland uitgebracht. (foto's Lambert Reynders)
Edith Oeyen is officier in de Leopold II ordeEdith Oeyen is officier in de Leopold II ordeEdith Oeyen is officier in de Leopold II orde

Het recentste nieuws

  • Vr 29/05 Pelt - Stevige discussies op lange gemeenteraad
  • Vr 29/05 Leopoldsburg - Els Vanlook overleden
  • Vr 29/05 Beringen - Spectrumcollege bezorgd over maatregelen minister
  • Vr 29/05 Beringen - Uikijktoren citadel Diest geopend
  • Vr 29/05 Bocholt - Ineke Blaauwgeers overleden
Zoekertjes
Aangeboden
Leesboeken Tafelhangstoeltje Chicco Journey Antieke radio Fietsdrager
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Wandelmaatje Duvel glazen waarop 'Duvel' staat
Verloren
Zilvergrijze horloge verloren
Computers en toebehoren
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Edith Oeyen is officier in de Leopold II orde
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie