Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Glowi Cycling Academy met Sven Nys in Lommel

Vrijdag 5 september 2025
Glowi Cycling Academy met Sven Nys in Lommel - Lommel & Beringen
Op de parking van De Soeverein Arena vond vandaag de vierde sessie van de Glowi Cycling Academy plaats. Huishoudhulpen van Het Poetsbureau kregen er onder begeleiding van veldriticoon Sven Nys praktische training om hun e-bikevaardigheden te versterken. Vlaams Parlementslid Ine Tombeur (N-VA, midden op foto 1 onder), die zich inzet voor werkbaar werk in de dienstenchequesector, woonde de sessie bij.
Met dit initiatief onderstreept Glowi dat investeren in veilige mobiliteit niet alleen bijdraagt aan verkeersveiligheid en duurzaamheid, maar ook aan welzijn en werkbare jobs voor haar medewerkers.
(Foto's Lieve De Bleser). Meer foto's.
Tijdens de trainingen krijgen deelnemers alle basistechnieken onder de knie: balans houden, sturen, correct remmen, bochten nemen en zich zichtbaar maken in het verkeer. Voor sommige huishoudhulpen is dat zelfs letterlijk hun eerste fietservaring.
“Je hebt deelnemers die nooit hebben leren fietsen,” vertelt Sven Nys. “Dan beginnen we echt stap voor stap: al steppend op het zadel leren ze hun evenwicht houden, sturen en remmen. Vaak lukt het al na enkele uren. Acht op de tien die nog nooit hebben gefietst, rijden na drie uur zelfstandig rond. Het geeft hen vrijheid en vertrouwen: naar het werk, naar de bakker of hun kinderen naar school brengen. Dat maakt hen ongelofelijk gemotiveerd en dankbaar.” En dat klopt. Een dame die enkel in haar kindertijd één keer had gefietst fietste na een half uurtje al vrolijk rond!
Nys benadrukt dat fietsen met een e-bike specifieke vaardigheden vraagt: “Een e-bike is geen gewone fiets. Je moet leren omgaan met de versnelling, het gewicht van fietszakken en de zichtbaarheid in het verkeer. Vandaag geef ik geen sporttraining, maar een opleiding die letterlijk het verschil kan maken in iemands veiligheid. We leggen ook uit wat de verkeersborden betekenen, doen met de gevorderde fietsers enkele behendigheidsoefeningen en oefenen met hen ook op de straat. Terwijl de beginnende fietsers op de parking blijven oefenen.”

Vlaams Parlementslid Ine Tombeur ziet in de Cycling Academy een waardevolle aanvulling op het dienstenchequesysteem: “Het dienstenchequestelsel is een succesverhaal: het biedt werk aan mensen met een grotere afstand tot de arbeidsmarkt en ondersteunt 780.000 gezinnen. Onze 120.000 huishoudhulpen leveren een maatschappelijke meerwaarde die moeilijk te overschatten is. Opleidingen zoals deze zijn cruciaal om werkbaar werk te garanderen.”

Vandaag rijden al 1.300 Glowi-huishoudhulpen dagelijks met een e-bike, een aantal dat tegen eind dit jaar zal stijgen tot 2.000. Het initiatief wordt ondersteund door het Vlaamse Pendelfonds, dat duurzaam woon-werkverkeer stimuleert.
“Onze huishoudhulpen zijn het hart van onze organisatie,” zegt Jo Mellemans, medeoprichter en co-CEO van Glowi, marktleider in huishoudhulp via dienstencheques met hoofdzetel in Beringen, die ook aanwezig was (rechts op foto 1 onder). “Hen veilig en met vertrouwen naar hun klanten laten fietsen is een logische stap. Het is niet alleen een investering in hun welzijn, maar ook in duurzame mobiliteit en maatschappelijk verantwoord werkgeverschap.”
Ook Sven Nys ziet de bredere impact: “Dit gaat verder dan leren fietsen. Het gaat over bewegen, gezondheid, mobiliteit en zelfvertrouwen. Bovendien versterkt het de kansen van deze medewerkers op de arbeidsmarkt. Je bent nooit te oud om te leren.”

De Cycling Academy startte eerder dit jaar in Mechelen en trok vervolgens naar Aalst (Oost-Vlaanderen), Heverlee (Vlaams-Brabant) en nu Lommel, waar heel wat medewerkers uit heel Limburg aanwezig waren. Op 19 september volgt de sloteditie in Oostende. Nadien wordt geëvalueerd hoe het project kan worden uitgebreid.
Nys besluit: “We merken dat er zelfs vraag is naar vervolgtrainingen. Dit is nog maar de start. We willen hier de komende jaren verder mee bouwen aan een structureel aanbod.”
Glowi Cycling Academy met Sven Nys in LommelGlowi Cycling Academy met Sven Nys in LommelGlowi Cycling Academy met Sven Nys in LommelGlowi Cycling Academy met Sven Nys in Lommel
Glowi Cycling Academy met Sven Nys in LommelGlowi Cycling Academy met Sven Nys in LommelGlowi Cycling Academy met Sven Nys in LommelGlowi Cycling Academy met Sven Nys in Lommel

Het recentste nieuws

  • Vr 5/09 Beringen - Emiel Luyts en Jonas Vermiert klaar om te knallen
  • Vr 5/09 Beringen - Fluohesjes voor alle kinderen eerste jaar HIB Paal
  • Vr 5/09 Lommel - Een dikke pluim van Vooruit voor Luc Beriere
  • Vr 5/09 Bocholt - Gezelschapsspelletjes in Biotechnicum
  • Vr 5/09 Lommel - Werken in de Molenstraat
Zoekertjes
Aangeboden
689 GROETEN uit LOMMEL. Yamaha PM 5D Spullen voor aquarium Grasmaaier benzine
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Dringend auto's gezocht! Pup
Verloren
Tasje met sleutels Zilvergrijze horloge verloren
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Tickets en toegangskaartjes
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Glowi Cycling Academy met Sven Nys in Lommel
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie