Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Groei voor het Mariaziekenhuis

Vrijdag 17 januari 2020
"2019 was een jaar van groei voor het Mariaziekenhuis." Dat zei directeur prof. dr. Bernard Himpens vanavond op de nieuwjaarsreceptie van het ziekenhuis in CC Palethe.
De sterkste groei werd vastgesteld in het dagziekenhuis en in het aantal consultaties. Deze verschuiving in de zorg, de zogenaamde ambulantisering van de zorg, stelt het ziekenhuis voor grote uitdagingen waar we in 2020 mee aan de slag willen, zei hij.
Het ziekenhuis wordt meer en meer een schakel in de zorgketen van de patiënten met een wisselwerking tussen de thuiszorg, de apotheker, de huisarts en het ziekenhuis, aldus spreker. "Patiënten zullen meer op afstand worden behandeld, of voor een kortere duur of dagopname worden opgenomen. Ook de beleving van onze patiënten en bezoekers komt meer en meer op de voorgrond. Op deze shift willen we dan ook een antwoord bieden. Naast het feit dat we nog forser in digitalisering zullen moeten investeren willen we in 2020 al de eerste spadesteek zetten voor een nieuw ambulant gebouw. Dit gebouw zal niet enkel de consultatiemogelijkheden fel verhogen, maar zorgt er ook voor dat de patiënt en zijn omgeving beter aan hun trekken komen, met de voorziening van een volwaardige cafetaria en bijhorende ziekenhuiswinkel."
Nog dit jaar komt er ook een nieuw gebouw op de binnenplaats van het ziekenhuis waar onder andere de huisartsenwachtpost zal gevestigd worden. Ook een volledige facelift van de centrale sterilisatie en digitalisering van het operatiekwartier staan op het programma. Verder vindt er dit jaar een ingrijpende verbouwing van alle kamers plaats.
Momenteel telt het Mariaziekenhuis 1428 personeelsleden, of het evenwaardige van 870 fulltime jobs. Daarnaast werken er 157 artsen (bijna 10% meer dan in 2018) en zijn er 18 ASO’ers en een 60-tal medewerkers van de artsen werkzaam. Dat betekent dat er in Pelt ongeveer 1650 zorgverleners klaarstaan voor de patiënt, aldus prof. dr. Himpens.

Het recentste nieuws

  • Zo 15/06 Beringen - Bromfietsster (27) gewond bij botsing
  • Zo 15/06 Tijdelijke regeling huisvuil tijdens de zomer
  • Zo 15/06 Hamont-Achel - Louisa Wijnants overleden
  • Zo 15/06 Hamont-Achel - Elise Mertens wint eerste grastitel in Rosmalen
  • Zo 15/06 Hamont-Achel - Schutterij Sint-Anna sluit processie in Achel af
Zoekertjes
Aangeboden
Voederhuisje voor de vogeltjes Trapstep plus helm ingoede staat Bed Zware antieke tinnen kruik
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Dringend auto's gezocht! Schilderkunst
Verloren
Gouden ringetje verloren Zilvergrijze horloge verloren
Gevonden
Armbandje goudkleurig Poesje Don Boscostraat
Meubels en inrichting
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Groei voor het Mariaziekenhuis
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie