Op 8 juli trokken de leden van NEOS Hamont-Achel naar Sint-Huibrechts-Lille voor een verrassende culturele uitstap. Gids
François Joosten nam hen mee op een boeiende ontdekkingstocht door het dorp, waarbij onder meer de historische begraafplaats, de kerk, het vernieuwde park, de Teutenhuizen en het heemkundig museum op het programma stonden.
Op het kerkhof bracht
Linda Stalmans met sterke verhalen het verleden van de lokale gemeenschap tot leven. Daarna volgde een bezoek aan de kerk en een wandeling door het park, waar de
groendienst uitleg gaf over de aanleg en het concept van deze groene ontmoetingsplek.
De Teutenhuizen maakten indruk, zeker met de kleurrijke toelichting van François Joosten, die anekdotes en historische feiten wist te combineren. In het heemkundig museum kregen de deelnemers een diepgaand inzicht in het leven en de ambachten van vroeger, tot grote bewondering van iedereen.
Afsluiten deden ze culinair, met een lekker buffet. Daar gaf voorzitter
Luc gaf nog een korte toelichting over de vernieuwde
website van NEOS Hamont-Achel.
Een geslaagde dag vol cultuur, geschiedenis en gezelligheid!