De kerkfabrieken van Hamont en Achel hebben de laatste maanden intensief werk geleverd om de herbestemming van de kerken van Achel-Satie en Hamont-Lo in goede banen te leiden. Prioritair is alvast, in afwachting van een toekomstvisie voor de twee gebouwen, de vrijwaring van het interieur en in het bijzonder van de liturgische voorwerpen.
De toekomstige bestemming van alle voorwerpen in de kerk is onderhevig aan de goedkeuring van de bisschop. Intussen zijn concrete inventarissen opgemaakt en is een voorstel van herbestemming aan de bisschop voorgelegd en voor beide kerken van Hamont-Lo en Achel-Statie goedgekeurd.
Een klein gedeelte wordt door de kerk van Achel-Centrum en Hamont-Centrum overgenomen, enkele voorwerpen zijn overgedragen aan het klooster van de Salvatorianen in Hamont en de zusters Augustinessen van Sint-Truiden.
De unieke collectie van een 12-tal objecten van de kunstenaar Van den Thillart uit Rosmalen die voor de kerk van Achel-Statie in 1963-1964 werden afgeleverd, wordt geschonken aan het museum in Rosmalen.
De gelijkaardige collectie van 13 religieuze objecten van de kunstenaar Willy Ceysens voor de kerk van Hamont-Lo zijn geschonken aan de zoon Boud Ceysens.
Andere religieuze voorwerpen, zoals kandelaars, kelken, kazuifels, beelden en allerlei gebruiksvoorwerpen zullen binnenkort aan andere kerken in de wijde omgeving worden aangeboden.
Andere religieuze voorwerpen, zoals kandelaars, kelken, kazuifels, beelden en allerlei gebruiksvoorwerpen zullen binnenkort aan andere kerken in de wijde omgeving worden aangeboden.