Handbalclub Sporting Neerpelt/Lommel heeft gisteravond van Tongeren verloren met 35-20. Een verslag van Diederik Stollman: Mocht er nog enige twijfel over bestaan: United Tongeren en Initia Hasselt liggen in pole position om de finale van het landskampioenschap te spelen. Sporting ging gisteren immers zwaar de boot in tegen Tongeren. Er valt dan ook weinig te zeggen over deze wedstrijd: ze was immers al gespeeld vooraleer ze begonnen was. Sporting geloofde niet in de eigen kansen en was niet opgewassen tegen Polfliet en co. Vanaf het eerste fluitsignaal startte Tongeren in overdrive wat resulteerde in 6-0 en 8-2 na 10 minuten. Dosen nam een time-out, wisselde de doelman maar het bracht niet veel zoden aan de dijk. Tongeren speelde ermee en deed wat het wilde; 11-5 na 20 minuten. Dosen reageerde resoluut en zette Nagy op de bank voor een fris spelende Toon Habraken. Tasevski, Roggeman en Bourlet deden er nog een schepje bovenop, gesteund door een alweer fenomenale Polfliet. Hij laat het keepen er zo simpel uitzien dat de shots soms wel terugspeelballen leken. Bourlet legde de 18-9 ruststand vast.
In de tweede helft kreeg Tasevski al rust en deed Dosen hetzelfde met Valkenborgh. Spooren en Habraken zorgden wel voor een beetje druk uit de 2e lijn maar dat was nog altijd ruim onvoldoende om de Tongerse verdediging te bedreigen. In die eerste minuten van de tweede helft kon Sporting even gelijke tred houden maar Roggeman en co duwden even door en liepen de onzen er simpelweg en knullig af: 24-13 na 40 minuten, 24-13 na 50 minuten. Tongeren duwde Sporting keihard met de neus op de feiten en de kelk moest leeg tot op de bodem. De 35-20 uitslag mag gerust bestempeld worden als een vernedering en daar zijn geen excuses voor! Sporting zal uit een heel ander vaatje mogen tappen om de ontgoochelde aanhang terug voor zich te winnen volgende week tegen Hasselt.
United Tongeren: Polfliet, Lupica, Bourlet 7/1, Dimitroski 2, Guccio 1, Luyten 1, Qerimi 1, Roggeman 9, Roland 3, Stijnen, Jelle Tack 1, Joris Tack 3, Tasevski 5, De Beule2. 5x 2-minuten.
Sporting NeLo: Alberts, Cavejski, Schonk 1, De Pilleceyn, Nagy 1, Somogyi 4, Miseur 1, Moudir, Spooren, Valkenborgh 4/1, Kopljar 5/1, Stupar 2, Habraken 2. 4x 2-minuten.