Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Het laatste BK voor Laura

Vrijdag 9 januari 2026
Het laatste BK voor Laura - Lommel & Beringen
Op de mijnterril van Beringen wordt dit weekend alles in gereedheid gebracht voor het Belgisch kampioenschap veldrijden. Na de wedstrijden bij de meisjes U17 en de mannen- en vrouwenjunioren, sluiten zaterdagmiddag de Vrouwen U23 en Elite de eerste dag van het BK af. Voor Laura Verdonschot wordt het een bijzonder moment: de 29-jarige renster rijdt er haar laatste Belgische kampioenschap.
Verdonschot, uitkomend voor De Ceuster Bouwpunt, stond de voorbije vier jaar maar liefst drie keer op het podium, waaronder twee tweede plaatsen in de laatste twee edities. “De driekleur is misschien hoog gegrepen,” blijft ze realistisch. “Maar ik zou al heel blij en trots zijn met opnieuw een podiumplaats, of er toch dichtbij eindigen.” Volgende maand, in Oostmalle, zet ze een punt achter haar carrière.

De renster kijkt vooral uit naar de staat van het parcours in Beringen. “Op dit terrein zal het draaien om wie recht blijft, én wie na een drukke kerstperiode nog het meeste in de tank heeft. Het is geen pure zandcross, maar er komt veel loop- en klimwerk bij kijken. Een goede Verdonschot zou hier zeker meegestreden hebben voor de overwinning, maar de aanhoudende pijn in mijn benen beslist daar helaas anders over.” Die situatie weegt ook mentaal door. “In Mol was ik ontgoocheld met mijn 11de plaats, omdat ik weet dat het daar beter kan. Na die drukke kerstperiode heb ik daarom bewust gepast voor Zonhoven, om mijn lichaam extra tijd te geven om te herstellen.”

Hoe zaterdag zal verlopen, blijft afwachten. “Mijn uitslag zal afhangen van hoe ik mij voel op de fiets en hoe mijn lichaam het parcours en de weersomstandigheden verteert. Ik heb liever warme dagen,” lacht ze, “maar koude hoort nu eenmaal bij de cross.”

Eén ding staat vast: “Op mijn laatste Belgische kampioenschap ga ik nog één keer alles geven. Bij de Elite ben ik al een paar keer dichtbij geweest, maar zelfs een eventuele titel zou niets veranderen aan mijn beslissing. Wie er wint? Degene die recht blijft en als eerste over de meet bolt,” lacht ze. “Namen noemen is altijd gevaarlijk. Fleur Moors is favoriet omdat ze super rondetijden rijdt, ook al valt dat niet altijd op in de uitslagen. Marion Norbert-Riberolle, als ze haar dag heeft, kan er ook staan. Hoe dan ook ga ik mij zaterdag nog één keer smijten voor het publiek, mijn talrijke supporters, het team en de sponsors. We zien wel waar we uitkomen.”

(Foto Peter Geelen)

Het recentste nieuws

  • Zo 11/01 Hamont-Achel - 'Niet wachten op mooi weer, we maken het zelf'
  • Zo 11/01 Hans en Emile, van De Panne naar Pelt (1)
  • Zo 11/01 Langs het Kempens kanaal
  • Zo 11/01 Hamont-Achel - Op blote voeten?
  • Zo 11/01 Pelt - Gouden bruiloft voor Willy en Elza
Zoekertjes
Aangeboden
Lithographie Tafelhangstoeltje Chicco Journey Speelgoed paardjes Jurk King Louie
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Speciale Duvelglazen Schilderkunst
Verloren
Zilvergrijze horloge verloren Trouwring verloren bij schaatsbaan
Autotoebehoren
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Het laatste BK voor Laura
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie