Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

KBHB start met handbalacademies

Donderdag 30 november 2023
KBHB start met handbalacademies
De Koninklijke Belgische Handbalbond maakt werk van twee handbalacademies, één in Vlaanderen en één in Wallonië, met als doel talentvolle jongens en meisjes in een schoolomgeving betere trainingsbegeleiding te geven met als doel een carrière in het handbal uit te bouwen. Het project krijgt de steun van de Europese Handbalfederatie EHF. Bart Lenders (foto) is aangesteld als projectmanager en zal samen met technisch KBHB-directeur Jonathan Vandeberg de sportieve lijnen uitzetten.
Begin dit jaar werd de KBHB opgenomen in het masterplan 2020-2027 van de Europese Handbalfederatie (EHF). Het is een soort ontwikkelingsplan. De EHF gaat in gesprek met federaties die met een plan, op basis van hun noden, op de proppen komen zodat ze daarop kunnen inspelen. Met de financiële middelen die de EHF ter beschikking stelt kan dat plan dan uitgewerkt worden. “België diende een project in om twee handbalacademies op te starten”, zegt secretaris-generaal Dries Boulet van de KBHB. “Sport is in ons land een regionale materie waarbij de VHV en de LFH inzetten op breedtesport. Die projecten worden ondersteund door Sport Vlaanderen en ADEPS. Handbal is in ons land niet erkend als topsport en kan bijgevolg niet op financiële steun rekenen. Vandaar dat we het plan hebben geschreven om twee handbalacademies op te richten. Op 14 september werd het plan tijdens een EHF-congres officieel goedgekeurd en ondertekend.”
Het project is op dit moment in volle ontwikkeling. “Zowel in Vlaanderen als in Wallonië komt er een academie”, zegt Jonathan Vandeberg, technisch directeur van de KBHB. “We werken aan een project waarbij de KBHB, een school met internaat of een school zonder internaat, een extern internaat en een club bij betrokken zijn. De leeftijdsgroep die we voor ogen hebben zijn jongeren van 13 tot 18 jaar. Het is de bedoeling dat talentvolle jongens en meisjes studeren combineren met topsport. Tijdens hun schooluren worden trainingen ingelast in combinatie met een club waar er na school ook getraind zal kunnen worden. Na afloop van de schoolweek keren de jongeren terug naar hun club waar ze in het weekend wedstrijden kunnen spelen. Tijdens de vakantie zijn er activiteiten met de nationale selecties zodat ze ook dan aan het handballen blijven. Het uiteindelijke doel is om hen klaar te stomen voor een nationale of internationale carrière zoals bijvoorbeeld Jef Lettens en Nele Antonissen.”
Begin september schreef de KBHB een vacature uit voor een projectmanager. “Er is heel wat reactie op de vacature gekomen. We kregen kandidaturen uit binnen- en buitenland”, zegt Dries Boulet. “Eén van de kandidaten was Bart Lenders. We hebben voor hem gekozen omdat hij de juiste motivatie had om dit project uit te werken. Bart is iemand die zowel als speler en als trainer over een indrukwekkend palmares beschikt. Hij heeft internationale ervaring, heeft tijdens de topsportschool ook samengewerkt met onder andere Jos Schouterden, hij werkt nu ook met jongeren en hij is ook iemand die gezag afdwingt. Hij is de juiste man op de juiste plaats.” (Foto Alain Decamps)

Het recentste nieuws

  • Di 3/06 Beringen - Expo: Stemmen uit de droogte
  • Ma 2/06 Beringen - Veel belangstelling om stadsleverancier te worden
  • Ma 2/06 Lommel - Survivalweekend Zensation Martial Arts Lommel
  • Ma 2/06 Lommel - Gisteren was er weer een gezellige Teutenmarkt
  • Ma 2/06 Beringen - Geen Drieprovinciënroute meer met bordjes
Zoekertjes
Aangeboden
20 Ltr auto koelvloeistof -26c Bronsen beeld voor trouwers Toetsenbord Werfkast met statief
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Bijverdienste gezocht in administra Speciale Duvelglazen
Verloren
Gouden ringetje verloren Wandelstok
Gevonden
Poesje Don Boscostraat Armbandje goudkleurig
Audio en TV
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » KBHB start met handbalacademies
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie