Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Louis Paul Boon, een gemiste Nobelprijs

Dinsdag 13 november 2012
Louis Paul Boon, een gemiste Nobelprijs
Op 12 maart was het precies honderd jaar geleden dat Louis Paul Boon in Aalst geboren werd. In Nederland en Vlaanderen wordt hij door velen beschouwd als de belangrijkste romanschrijver in de Nederlandse literatuur van de twintigste eeuw. De tweedelige roman De Kapellekensbaan en Zomer te Ter-Muren vormt het toppunt van zijn oeuvre. CC De Adelberg brengt met een boeiende lezing én een tentoonstelling deze intrigerende figuur en zijn werk weer tot leven.
Inleider Willem M. Roggeman, voorzitter van het Louis Paul Boon Genootschap, werd door Boon tot zijn beste vrienden gerekend en lag aan de basis van de kandidaatstelling van Boon voor de Nobelprijs. In deze lezing vertelt hij wat de vereisten zijn voor de Zweedse Academie om de Nobelprijs toe te kennen en welke kans Boon hierbij maakte. Hij heeft het niet alleen over de belangrijkste werken van Boon, maar ook over de wisselwerking tussen zijn literair en zijn journalistiek werk en over zijn vriendschap met schrijvers als Willem Elsschot, Gaston Burssens en Richard Minne.
Brussel, een oerwoud is één van de reportages die Louis Paul Boon schreef als journalist van de communistische krant "De Roode Vaan". De volledige serie met illustraties van Maurice Roggeman wordt nog t.e.m.  zaterdag 1 december tentoongesteld in de Openbare Bibliotheek. De toegang is gratis.
Lezing Louis Paul Boon, een gemiste Nobelprijs
Woensdag 21 november 2012 om 19.30 uur in het Raadhuis
Tickets: € 8 / € 7 (-26/+55)
I.s.m. Louis Paul Boon Genootschap & Openbare Bibliotheek.

Het recentste nieuws

  • Vr 9/05 Lommel - Een prachtige ooievaar voor Mario's lens
  • Vr 9/05 Lommel - CC De Adelberg geeft kleur aan cultuurseizoen
  • Vr 9/05 Pelt - Een aangename verrassing
  • Vr 9/05 Bocholt - ‘Bompa, schrijf daar eens een opstel over!‘
  • Vr 9/05 Beringen - Mooie cheques voor diverse goede doelen
Zoekertjes
Aangeboden
Gyproc lift Turnpakje maat 110 Schommelwieg Ho Ink Cartridge
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
St Bernardus Magnum (1,5 L) Wandelen
Verloren
Gouden ringetje verloren Zilvergrijze horloge verloren
Gevonden
Poesje Don Boscostraat Armbandje goudkleurig
Audio en TV
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Louis Paul Boon, een gemiste Nobelprijs
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie