Het Mariaziekenhuis zet geen ambulancewagen meer in voor de hulpverlening via het hulpcentrum 100. Dat heeft de raad van bestuur voor de zomervakantie beslist. De reden is dat de kosten niet gedekt worden door de uitbating. Officieel is de beslissing van kracht sinds 1 oktober.
Het nieuws, dat vandaag bekend werd, gaf aanleiding tot enkele reacties van politici, o.w. burgemeester Peter Vanvelthoven van Lommel. Die vreest onder meer dat de bevolking het slachtoffer zal worden van de beslissing.
Maar het dossier is vrij ingewikkeld. De terbeschikkingstelling van een ambulance voor het hulpcentrum 100 is geen ziekenhuisverantwoordelijkheid; het zijn de gemeenten die via de brandweer voor de inzet ervan moeten instaan. Het Mariaziekenhuis nam die dienst voor hen waar, maar omdat de kosten te hoog opliepen werden de verantwoordelijken van de 100 door het ziekenhuis tijdig verwittigd zodat men in alternatieven kan voorzien. De MUG -mobiele urgentiegroep - blijft trouwens uitrijden. "En dat is toch de kern van de kwaliteit van aanpak in geval van een medische urgentie," aldus een bron in het ziekenhuis.