Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Pasen in de Achelse Kluis

Vrijdag 6 april 2012
Jaren geleden, toen de mensen nog godvruchtig waren - en dus behoorlijk bang waren voor God - puilden de kerken in het paasweekend uit van het volk. Witte Donderdag, Goede Vrijdag, Paaszaterdagavond, Pasen - het waren dagen dat de lente in de lucht hing, dat je ouders een nieuw kostuum voor je kochten, dat je op je paasbest naar de kerk ging, dat die diensten in de kerk één tot anderhalf uur duurden en dat Pasen gevierd werd. Maar dat is voorbij.
Hoewel. In de Achelse Kluis wordt alles nog beleefd zoals vroeger. Gisteren werd daar het Laatste Avondmaal herdacht, waarbij de prior de voeten van de monniken en van enkele leken waste. Vandaag was er om 15u een Goedevrijdagviering. En morgenavond is er om middernacht een echte Paaswake.
Die vieringen worden bijgewoond door een 100-tal mensen. Er zijn nu nog zeven monniken over in de Achelse Kluis. Misschien moet u volgend jaar dat paasweekend daar toch eens meemaken. Straks - laten we hopen dat het nog even duurt - is er geen Achelse Kluis meer, of althans een Achelse Kluis zonder monniken. En zal er ook geen paasviering meer zijn. En dan gaat u zeggen: "Hadden we maar..."

Het recentste nieuws

  • Di 15/07 Beringen - Diamanten huwelijk Gerardus en Renilde
  • Di 15/07 Beringen - Gouden bruiloft Ida en Fons
  • Di 15/07 Hechtel-Eksel - Geen erkenning voor Rahmet moskee
  • Di 15/07 Leopoldsburg - Geen erkenning voor moskeeën
  • Di 15/07 Beringen - Spelletjeskast in Beverlo terug open
Zoekertjes
Aangeboden
Tuinideeen, 75 tuinontwerpen. Douche of bad kapje tot 3-4 jaar AudioNova batterij hoorapparaat Lederlook damesjasje
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Sigarenbandjes Dringend auto's gezocht!
Verloren
Sleutelbos Zilvergrijze horloge verloren
Gevonden
Sleutels Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Games en gameconsoles
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Pasen in de Achelse Kluis
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie