Na acht etappes komt ook de
BoslandTrailpodcast aan zijn eindpunt. De negende en laatste aflevering volgt de slotetappe van
De Schommel naar de Soeverein. Er wachten nog negen pittige kilometers, met technische singletracks en de Lommelse Sahara als laatste grote hindernis.
De gasten zijn Mieke Bex en Katrien Vangrunderbeek.
Mieke Bex werd na de oprichting van Nationaal Park Bosland de eerste parkmanager van het gebied. Ze stuurt er een enthousiast team aan en helpt de toekomst van het jonge nationale park uit te tekenen. Katrien Vangrunderbeek leidt de afdeling marketing en communicatie van de nieuwe glasfabriek Ciner Glass Belgium in Lommel. Haar opvallende campagne rond de ‘Flesseniers’ viel het afgelopen jaar al in de prijzen.
Het gesprek gaat onder meer over vrouwelijk leiderschap en rolmodellen, maar ook over de verbinding tussen mensen, natuur en economie. Bex vertelt waarom ze na enkele omzwervingen terugkeerde naar Bosland en welke kansen er liggen om het nationale park de komende jaren verder te laten groeien.
Vangrunderbeek schetst dan weer de impact van de nieuwe glasfabriek, waar op termijn 500 mensen aan de slag kunnen. Ook de samenwerking met natuurorganisaties en de bijzondere band tussen het Lommelse zand, de glasindustrie en de Sahara komen aan bod.
Intussen naderen de wandelaars de zwaarste stroken van de slotetappe. Hoe kom je met blaren en vermoeide benen nog door het losse zand? Waarom is opgeven net voor de finish geen optie? En hoe helpen deelnemers elkaar wanneer het echt moeilijk wordt?