Vanaf eind augustus, vlak voor de eerste schooldag, is politiezone CARMA actief op TikTok. Dat een politiezone op TikTok zit, is op zich geen nieuws. De manier waarop CARMA het doet wel: content op maat per kanaal, gemaakt met eigen gezichten, en latjes die het hele schooljaar meegaan.
De reels van CARMA halen vlot honderdduizenden views, en eentje over de fietszone ging zelfs over het miljoen. Ze worden gemaakt met CARMA-gezichten, op herkenbare plaatsen in de zone, over wat op dat moment leeft.
"Worden we soms gebasht? Natuurlijk. Leuk is dat niet, maar het hoort er helaas bij op sociale media. We monitoren de reacties, we reageren en we verwijderen waar nodig. Dezelfde waarden die we op straat verdedigen, gelden ook online. Maar wie reageert, heeft onze boodschap gezien. En laat dat nu net de bedoeling zijn."
Inge Vandebeek, directeur strategie en beleid: "Elk kanaal heeft zijn eigen publiek: Facebook, Instagram en nu ook TikTok. CARMA past de content aan per kanaal en aan wat er leeft. En dat werkt. Op TikTok komen korte filmpjes over verkeersveiligheid, drugs, online veiligheid en over je rechten en plichten bij een politiecontrole. En een blik achter de schermen, want zo maak je mensen warm voor een job bij de politie — jong en minder jong".
Op 1 september staan ook de
schoolinspecteurs in de kijker. Oliver en Tim werken al jaren samen met de scholen en kennen de leerlingen. Jongeren volgen hen op Instagram, via
![[!]](/img/slingeraap.gif)
schoolagent_oliver en
![[!]](/img/slingeraap.gif)
schoolagent_tim. De eerste schoolweken deelt CARMA aan de schoolpoorten latjes uit met de contactgegevens en een QR-code. Zo zitten we een heel jaar in de pennenzakken, weten leerlingen ons te vinden en kunnen ze ons vlot volgen.
"We zijn duidelijk aanwezig in het straatbeeld, met nabijheid op maat. Online zijn we dat al langer, en nu dus ook op TikTok. Onze schoolinspecteurs kennen de leerlingen persoonlijk, maar die leerlingen leven op hun socials. Dus zijn we daar ook."
Geert Verheyen, korpschef Politiezone CARMA: "Sinds begin augustus 2026 mogen lokale politiezones TikTok gebruiken om te communiceren. Daarvoor mocht het alleen voor onderzoek. Er gelden strikte regels: geen persoonsgegevens of operationele informatie, een apart en geïsoleerd toestel, en een account dat losstaat van het politienetwerk".