Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Sinxenregen, Godes zegen

Zondag 5 juni 2022
Sinxenregen, Godes zegen - Beringen & Leopoldsburg
Vandaag zagen we alleen maar vijftig tinten grijs aan de hemel en werden we op deze Pinksteren gezegend met regen want een oude weerspreuk zegt immers: Sinxenregen, Godes zegen. En andere weerspreuk zegt ook nog: regent het op Pinkstermaandag, dan regent het zeven zondagen.
Voor de boeren betekent Pinksteren ook de start van de oogsttijd en zo is er nog een spreekwoord: Natte Pinksteren, vette Kerstmis. En als de aardbeien in uw tuin rijp zijn, dat wordt het een goed wijnjaar.
Tijdens het pinksterfeest wordt herdacht dat de Heilige Geest, de derde persoon van de Drie-eenheid, neerdaalde uit de hemel op de apostelen en op andere aanwezige gelovigen.
Vroeger bestond de traditie dan tijdens de mis op Pinksteren rozen of pioenblaadjes over de hoofden van de aanwezigen werden gestrooid, als symbool van de vurige tongen onder welke vorm de Heilige Geest aan de apostelen is verschenen.

Het recentste nieuws

  • Zo 6/07 Minste ongevallen op autosnelwegen
  • Zo 6/07 Beringen - Belgian Bowl in mijnstadion
  • Zo 6/07 Beringen - Hondenbar zomercafé
  • Zo 6/07 Beringen - Bar Hippo aan de uitkijktoren
  • Zo 6/07 Beringen - Bar Nivo Het Fonteintje
Zoekertjes
Aangeboden
Gratis 2-zit Damesfiets te koop Basketbalring voor Muurmontage 3 fotokaders.
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex Speciale Duvelglazen
Verloren
Zilvergrijze horloge verloren Sleutelbos
Gevonden
Sleutels Armbandje goudkleurig
Immo (te koop, te huur)
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Sinxenregen, Godes zegen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie