De huisartsen van Hamont-Achel en Kaullile - en dus (nog) niet die van Neerpelt en Overpelt - gaan gratis sessies organiseren voor vaccinatie tegen de Mexicaanse griep. Dat is vanavond bekendgemaakt. Waar en wanneer die sessies plaatsvinden zal nog meegedeeld worden.
Iedereen die behoort tot één van onderstaande categorieën kan zich vrijwillig laten vaccineren door zijn huisarts.
Wie? Alle risicopersonen vanaf de leeftijd van zes maanden (dus ook 65+):
- patiënten met een chronische ziekte die het ademhalingsstelsel aantast, zoals astma, chronisch obstructief longlijden (COPD), mucoviscidose, bronchodysplasie;
- patiënten met een chronische hartaandoening met uitzondering van ongecompliceerde hypertensie;
- patiënten met suikerziekte;
- patiënten met een chronische neuromusculaire aandoening;
- patiënten die lijden aan een ernstige neurologische stoornis (bijv. cerebrale paralyse);
- patiënten met matige tot ernstige nier- of leverinsufficiëntie;
- patiënten met immunosuppressie wegens ziekte of een behandeling (bijv. chemo, bestraling, …);
- patiënten met een erfelijke stofwisselingsziekte
- alle mensen die beroepshalve in aanraking komen met zieken (bv. poetshulp, gezinshulp, …);
- alle onderwijzend personeel van kleuter-, basis- en/of middelbare school;
- alle kinderopvangpersoneel (crèche, onthaalmoeder, …)
- zwangere vrouwen vanaf de 14e zwangerschapsweek (na de eerste 3 maanden!);
- vrouwen die in een programma zitten voor kunstmatige bevruchting;
- ouders van kinderen jonger dan zes maanden.
Voorlopig voorziet men per risicopatiënt één vaccin. Uw huisarts zal hiervoor een gratis vaccinatiemoment inrichten. Datum en uur hiervan zullen kenbaar gemaakt worden via affiches bij uw huisarts of apotheek, via www.wnl.be, de website van uw huisarts of de Internetgazet.
De meest voorkomende bijwerkingen van het vaccin zijn hoofd-, gewrichts- of spierpijn, reacties op de injectieplaats, koorts en vermoeidheid. Het vaccin mag niet worden toegediend aan patiënten die eerder een ernstige allergische reactie hebben gehad op ei, ovalbumine, formaldehyde, gentamicine-sulfaat, natriumdeoxycholaat of een ander bestanddeel van het vaccin Pandemrix.
Om lange wachttijden te voorkomen wordt gevraagd om u zoveel aan de voorgestelde uren te willen houden. Er zal dan ook enkel gevaccineerd worden tegen de Mexicaanse griep. Gelieve steeds uw SIS-kaart en een klever van het ziekenfonds mee te brengen.
Meer info over Mexicaanse griep vindt u op www.influenza.be of via het gratis nr 0800/99777.