Folkfestival Ham maakt van haar 30ste verjaardag een feesteditie. Op
14-15 en 16 augustus kan men in de Hamse wijk Genebos terecht voor een
weergaloos internationaal feestprogramma zoals dat al jaren de traditie
is. “We zijn altijd kleinschalig gebleven”, zegt organisator Marc
Reusen, “maar met eigenzinnige muziek en een onovertroffen sfeer. Deze
feesteditie bieden we nog iets extra. Jarenlang was er slechts één groot
podium en een vrij podium in de dranktent. Bij feesten hoort dansen en
daarom komt er nu een extra tent met balmuziek.
Daar vindt men info over de optredende artiesten en groepen, het uurschema en de ticketprijzen.
“Het Folkfestival heeft zelf een festivalkrantje uitgegeven in samenwerking met Intermediagroep Adrem en adverterende handelaars. Het werd verdeeld op 11700 exemplaren. Het is ook beschikbaar als flip-book. Men kan een kijkje nemen
via deze link. 30 jaar positivisme
“Toen we In the Celtic Art Gallery 30 jaar geleden begonnen was het enkel de bedoeling om eens een folkfestival te organiseren “, gaat Marc Reusen verder, "het was niet de bedoeling om het verder te zetten maar dat is toch gebeurd dankzij de medewerking van vele vrijwilligers die de juiste drive hadden. Van tuinfeest tot wereldpodium is de slogan die heel de geschiedenis perfect verwoord. Met een positieve ingesteldheid overwonnen we tegenslagen als overvloedige regenval , financiële zorgen, hittegolven en corona.”
Ondanks dat positivisme dat de organisatie jaren overeind hield, waren er ook frustraties.
“Als klein festival wordt men ook geconfronteerd met een niet altijd aangename realiteit”, aldus Marc Reusen.
“Een klein festival als het onze, met gemiddeld 2500 bezoekers, heeft moeite om sponsors aan te trekken. Bovendien wil klein ook zeggen dat er geen subsidies komen van de Vlaamse Gemeenschap. Gelukkig worden buitenlandse bands in hun land wel gesteund zodat wij ze aan interessantere voorwaarden kunnen boeken dan Vlaamse artiesten. Het Folkfestival heeft mede daardoor dit jaar een podium met 90% buitenlandse groepen. Zo zijn we het meest internationale folkfestival dit jaar in Vlaanderen", besluit Marc trots.
De toekomst zal nieuw zijn, een jonge enthousiaste groep staat klaar om de volgende 30 jaar folkfestival Ham een positief elan te geven.(MV)