Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Voka wil helpen met uitbouw van defensiesector

Zaterdag 5 april 2025
Voka wil helpen met uitbouw van defensiesector
Voka – KvK Limburg zal mee zijn schouders zetten onder de uitbouw van een volwaardige defensiesector in Vlaanderen. Voka – KvK Limburg zal de komende maanden ondernemingen uit diverse sectoren in kaart brengen die activiteiten willen uitbouwen die rechtstreeks en onrechtstreeks de militaire capaciteit van België ondersteunen. Het gaat daarbij om klassieke defensiebedrijven, maar ook om tal van bedrijven uit andere sectoren die hun productie of diensten gedeeltelijk willen richten op defensietoepassingen. 
Limburg heeft vandaag al een stevige basis in de defensiesector. Met de legerbasis in Leopoldsburg en de luchtmachtbasis in Kleine-Brogel speelt onze provincie een essentiële rol. Daarnaast zijn er heel wat gevestigde bedrijven actief die met hun expertise bijdragen aan de strategische sterkte van ons land. Zo is er bijvoorbeeld het distributiecentrum van Defensie uitgebaat door Katoennatie in Beringen. 
“Als Limburgse Kamer van Koophandel zullen we inventariseren waar de noden liggen en hoe ondernemingen in onze provincie op die noden kunnen inspelen. We staan in nauw contact met zowel de Vlaamse als de federale regering. Dat de Vlaamse regering de richtlijn Van den Brande - Muyters afschaft en vol werk maakt van de heropening van de spoorwegverbinding Ijzeren Rijn, is een belangrijk signaal dat de overheid het Vlaamse defensieonderzoek alle kansen op groei wil geven en onze infrastructuur wil klaarmaken voor militaire mobiliteit ”, zegt Johann Leten, gedelegeerd bestuurder van Voka – KvK Limburg.

Het recentste nieuws

  • Vr 9/05 Bocholt - Bertha Vandebosch overleden
  • Vr 9/05 Beringen - Toptreffen in Luxemburg
  • Vr 9/05 Peer - Rallywagens in Peer-centrum
  • Vr 9/05 Bescherm zwaluwnestjes op jouw terrein
  • Vr 9/05 Pelt - Leesclub 'Ochtenddauw' sluit seizoen af
Zoekertjes
Aangeboden
CD/Videospeler Herenhemden Arm/elleboogbrace van Ossur Bouwpakket helikopter en vliegtuig
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
E-step Vrijwilligerswerk
Verloren
Gouden ringetje verloren Zilvergrijze horloge verloren
Gevonden
Armbandje goudkleurig Poesje Don Boscostraat
Sport en fitness
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Voka wil helpen met uitbouw van defensiesector
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie