Buurtsuper.be, de UNIZO-organisatie van zelfstandige supermarkten en speciaalzaken, stelt vast dat het aantal aangegeven winkeldiefstallen opnieuw naar een record-hoogte afstevent. Na eerdere beloftes en mislukte pogingen van de voorbije regeringen, roept de organisatie de huidige federale regering op om een keuze te maken: ofwel maakt ze eindelijk werk van een deftig vervolgingsbeleid, ofwel geeft ze de kans aan ondernemers om - volgens het burgerlijk wetboek - zelf een dading te stellen met bereidwillige winkeldieven.
Volgens statistieken van de federale politie blijft het aantal (aangegeven) winkeldiefstallen met rasse schreden stijgen:
- in 2021: 19.413
- 2022: 23.321
- 2023: 24.685.
Dit is op twee jaar tijd een stijging van 20% of één vijfde
De meest recente cijfers wijzen uit dat er in het eerste kwartaal van 2024 reeds 6.757 winkeldiefstallen werden aangegeven. In de wetenschap dat slechts 11% van de diefstallen effectief door handelaars wordt aangegeven, kan gesteld worden dat het reëel aantal diefstallen een veelvoud betreft van het aantal aangiftes.