Mauro is geboren in Koersel en opgegroeid in Heusden en dat is een goede reden om zijn nieuwe album hier te bespreken. Hij is een muzikale veelvraat en heeft een 4-tal eigen groepen opgericht, o.a. Mauro & The Grooms (bizar en met veel lawaai), Maurits Pauwels (mooi Nederlandstalig). Verder was hij actief lid bij The Evil Superstars, Kizz my Jazz, Mitsoobishy Jacson, The Love Substitutes en Radical Slave.
Hij was lid van Deus van 2004 tot 2016, stopte een tijdje omdat hij meer tijd wou steken in zijn eigen projecten. In 2021 sprong hij terug op de Deus-trein tot eind 2025 want onlangs werd bij hem Alzheimer vastgesteld.
En als ik nog moet vertellen waar hij nog overal aan heeft meegewerkt dan is er geen plaats meer om dit album te bespreken.
Unspectalulair Times is een goede plaat geworden. Het start erg funky met “Balls” en laat zelfs ‘God dansen, dag en nacht’. Hetzelfde recept bij “Just All Heart, Flesh and Mind”.
En dan is het tijd om naast het gitaarwerk de synthesizer op de voorgrond te brengen en het klinkt hemels zoals in het titelnummer en in het rockende “The Ever Waltzing Tides”.
Goede rock uit de oude tijd krijgen we ook voorgeschoteld in de single en het beste nummer uit de plaat: “No Neutral Expression”. Verder zingt hij het gewone leven in het mooie “I’ll Work Under You”. En moet ik nog zeggen hoe goed hij kan zingen en dat ik hem de beste gitarist van ons landje vind?
Mauro is muziek, ademt muziek en zal dat ondanks het verdict over zijn gezondheid nog lang blijven doen.