Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Aswoensdag: start veertigdagentijd

Dinsdag 4 maart 2025
Aswoensdag: start veertigdagentijd
Op Aswoensdag  begint de veertigdagentijd. In dit jubeljaar vat de katholieke gemeenschap die voorbereidingstijd op weg naar Pasen aan op woensdag 5 maart. 
In de eucharistie- of boeteviering van Aswoensdag tekent de priester een askruisje op het voorhoofd van de gelovigen. As is een bijbels symbool van menselijke onvolmaaktheid en sterfelijkheid. Tegelijk is ze een teken van nieuw leven. Het afbranden van de stoppels op de akkers maakte de grond opnieuw vruchtbaar. De as is gemaakt van de gezegende palmtakken van Palmzondag van het jaar ervoor, die vóór de aswoensdagviering verbrand werden. 
Dit jaar, dat in de katholieke Kerk een jubeljaar is, in het teken van de hoop, krijgt de veertigdagentijd nog een bijzondere dimensie. Een jubeljaar is immers ook een jaar van vreugde, een jaar van bevrijding, van verzoening en kwijtschelding van schulden. Als “Pelgrims van Hoop” zijn we voortdurend onderweg, is ons leven nooit af. Steeds is bekering en verzoening nodig, met God, met zichzelf en met elkaar. Het Bijbelse vasten is dan ook volledig gericht op het bereiken van een diepere gemeenschap met God en van daaruit met de medemens. Het ouderwetse woord 'versterving' drukt dat haarfijn uit: lasten en genoegens, materieel en spiritueel, proberen los te laten, om open te kunnen staan voor het meer fundamentele. 
Christenen geloven dat met de dood niet het laatste woord is gezegd. Zij geloven in de verrijzenis, het eeuwige leven. Aan het einde van de veertigdagentijd vieren ze dan ook Pasen. (TB)

Het recentste nieuws

  • Za 5/07 Geel en groen voor Jasper
  • Za 5/07 Vlinders in de buik?
  • Za 5/07 Hamont-Achel - Elise Mertens verslaat Svitolina op Wimbledon
  • Za 5/07 Treinverkeer onderbroken
  • Za 5/07 Lommel - Neos Lommel te gast bij Tieneke van...
Zoekertjes
Aangeboden
4 rieten stoelen + glazen tafeltje Scootmobiel Eetkamer Kamerplant 'Clivia'
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Speciale Duvelglazen Geboortekaartjes
Verloren
Gouden ringetje verloren Zilvergrijze horloge verloren
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen Armbandje goudkleurig
Antiek en kunst
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Aswoensdag: start veertigdagentijd
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie