Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

129 projecten rond armoede

Zaterdag 17 oktober 2020
129 projecten rond armoede - Beringen
Vandaag is het Werelddag van het verzet tegen armoede. COVID-19 zet dit dossier wederom op scherp: gezinnen die in een kwetsbare positie leven, dreigen door de huidige gezondheidscrisis zwaarder getroffen te worden. In het actieplan ‘Zorgen voor morgen’ zijn verschillende maatregelen opgenomen om mensen met een sociaal-maatschappelijke kwetsbaarheid te ondersteunen en te versterken. De Vlaamse regering kreeg 129 projecten binnen. De bedoeling van deze projecten is om ervoor te zorgen dat mensen in armoede opnieuw sociale contacten kunnen uitbouwen en onderhouden, hun netwerken kunnen versterken, meer verbinden met de samenleving en dat ze – wanneer nodig – psychosociale bijstand krijgen. Organisaties konden tot en met 10 oktober een aanvraag indienen, die op dit moment beoordeeld wordt. De maximale subsidie voor een project dat actief is in één gemeente, bedraagt 50.000 euro. Voor projecten die meerdere gemeenten omvatten, bedraagt de maximale subsidie 100.000 euro. In totaal is 3,2 miljoen euro voorzien voor deze projecten. De Vlaamse minister van Armoedebestrijding Wouter Beke was vandaag te gast bij de Radio Benelux in Paal in het kader van de actiedag in Beringen.
"Als coördinerend minister voor Armoedebestrijding heb ik enkele instrumenten om een armoedebeleid te voeren. Deze subsidie is daar één van. Als Vlaams minister heb ik de taak om ervoor te zorgen dat elk lid van de Vlaamse regering mee de strijd voert tegen armoede. De Vlaamse regering versterkt fors de draagkracht van de lokale besturen deze legislatuur en deed specifieke inspanningen om ook de sociale gevolgen van corona lokaal aan te pakken. Hen hebben we ook nodig voor een aanpak op maat," zegt de minister.
Recentste nieuws Beringen
  • Di 10/03 F35 als blikvanger op Sanicole Airshow
  • Di 10/03 Beringen - Petitie tegen afbouw buslijnen
  • Di 10/03 Beringen - Lekkere pannenkoekendag
  • Di 10/03 400 jobs sneuvelen bij Nike
  • Di 10/03 Jonge vrouwen beter op digitaal gebied

Kalender Beringen

Dinsdag
10
Maart

DIGIPUNT in de Klitsberg

DIGIPUNT in de KlitsbergVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Dinsdag
10
Maart

Inkijkdagen campus Corsala

Inkijkdagen campus CorsalaVandaag Kom tijdens onze inkijkdagen op dinsdag 10 maart (14.00 tot 16.30 uur) en vrijdag 13 maart (10.00 (…)
Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarMorgen Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Eiken buffet Vintage stoelen tafel. 2 stereo boxen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 129 projecten rond armoede
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie