In de nacht van zaterdag op zondag organiseerde de politie Beringen/Ham/Tessenderlo een verkeerscontrole in het kader van de lopende BOB-campagne. Daarbij werden in totaal 924 bestuurders gecontroleerd op het rijden onder invloed van alcohol en drugs. Uit de controle bleek dat 15 bestuurders te diep in het glas hadden gekeken. Bij 14 van hen werd het rijbewijs onmiddellijk ingetrokken. Eén bestuurder reed bovendien zonder geldig rijbewijs: dit was eerder al vervallen verklaard door de rechter. Zijn voertuig werd uit het verkeer gehaald en weggetakeld.
Daarnaast werden bij 2 bestuurders rijbewijzen ingetrokken wegens rijden onder invloed van verdovende middelen.
Beide bestuurders probeerden de controle te ontwijken door een oprit en parking op te rijden, maar werden alsnog onderschept.
Er werden nog twee voertuigen uit het verkeer gehaald wegens inbreuken op de rijbewijsvoorwaarden. Eén bestuurder reed met een vervallen Servisch rijbewijs, terwijl een andere bestuurder met een voorlopig rijbewijs reed zonder de voorwaarden na te leven.
En nog meer
Tijdens de controle werden verder nog diverse inbreuken vastgesteld:
• 5 personen kregen een boete omdat ze geen veiligheidsgordel droegen
• 3 bestuurders ontvingen een proces-verbaal van waarschuwing wegens technische gebreken aan hun voertuig
• 2 bestuurders kregen een boete omdat hun voertuig niet tijdig naar de technische keuring was geweest
• 2 fietsers werden beboet omdat zij zonder verlichting reden
Ook op donderdag vond een andere verkeerscontrole plaats waarbij nog twee voertuigen uit het verkeer moesten worden gehaald. Beide personen bleken opnieuw te rijden ondanks een rijverbod. Eén bestuurder werd in een periode van twee jaar al voor de achtste keer betrapt, de andere reeds voor de vierde keer dit jaar. Het gaat duidelijk om hardleerse bestuurders.
De politie Beringen/Ham/Tessenderlo blijft ook de komende weken intensief controleren om de verkeersveiligheid te verhogen.