Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

2 miljard Belgische frank vliegt de lucht in

Zaterdag 28 februari 2015
Uit de oude doos
2 miljard Belgische frank vliegt de lucht in - Beringen
In het kielzog van de sluiting van de Beringse mijn komen er eind jaren tachtig en begin jaren negentig verschillende reconversieprojecten op tafel te liggen. Eén daarvan is de bouw van een wervelbedcentrale. Deze experimentele elektriciteitscentrale, die op het steenkoolafval van de terrils draait, blijkt al snel een fiasco te zijn. De wervelbedcentrale met een nominaal vermogen van 25 Megawatt werd gebouwd met reconversiegelden en Europese steun en kostte oorspronkelijk 1,5 miljard frank. Het project werd destijds sterk aangeprezen als de oplossing voor de afvalbergen in Limburg en voor de reconversie van de KS, maar het heeft nooit de verwachtingen kunnen inlossen. In de zomer van 1996 wordt de centrale stilgelegd. Uiteindelijk gaat de hele centrale tegen de grond. Krantenkoppen uit die tijd spreken van het opblazen van 2 miljard Belgische frank.
(Foto's: Hans Put)
2 miljard Belgische frank vliegt de lucht in2 miljard Belgische frank vliegt de lucht in2 miljard Belgische frank vliegt de lucht in2 miljard Belgische frank vliegt de lucht in
2 miljard Belgische frank vliegt de lucht in2 miljard Belgische frank vliegt de lucht in
Nieuwere berichten in 'Uit de oude doos'
  • 15/12/'25Oudsbergen - Het oude melkerijtje
  • 06/12/'25Beringen - De Sint in de Sint-Annakliniek
  • 04/12/'25Beringen - Ondernemingsraad KS West
Oudere berichten in 'Uit de oude doos'
  • 23/03/'15 Beringen - Gezocht: Klassen van 1965 Paal
  • 25/02/'15 Lommel - Ook alweer lang geleden
  • 24/02/'15 Beringen - FC Beringen 522

Kalender Beringen

Dinsdag
16
December

DIGIPUNT in de Klitsberg

DIGIPUNT in de KlitsbergVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Dinsdag
16
December

Wandelclub WPG BERINGEN

Wandelclub WPG BERINGENVandaag Op 16 december 2025 gaat de Donkere dagen toch van Wandelclub Paul Gerard Beringen door met als (…)
Dinsdag
16
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Dinsdag
16
December

DIGISESSIE Digitale kerstbingo

DIGISESSIE Digitale kerstbingoVandaag Een digisessie in kerstsfeer! We spelen bingo en leren tegelijk bij over de verschillende (…)
Dinsdag
16
December

Radio Benelux - Durango Sessions

Radio Benelux - Durango SessionsVandaag Elke dinsdagavond 2 livebands bij Radio Benelux in het live programma : Durango Sessions. (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Mandoline snijmachine Winter donsdeken
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 2 miljard Belgische frank vliegt de lucht in
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie