Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

40 jaar natuurreservaat Vallei van de Zwarte Beek

Maandag 3 juni 2019
40 jaar natuurreservaat Vallei van de Zwarte Beek - Beringen
In februari 1979 kocht Natuurpunt Beringen, toen nog Bero, haar eerste perceeltje waardevolle natuur aan om het te bewaren voor latere generaties. 40 jaar en vele percelen later is het natuurreservaat uitgegroeid tot één van de grootste reservaten van Vlaanderen met een oppervlakte van ruim 1407 ha. Het eerste perceeltje, slechts 56a 30ca groot, is nog steeds een pareltje in de rijke natuur van de Vallei van de Zwarte beek. Dit heuglijk feit wordt zondag 9 juni gevierd.
Wat is er te beleven voor de bezoeker? "Om 14 uur start een korte wandeling op de rand van de vallei van de Zwarte Beek. Je krijgt een overzicht op de ‘Tijdlijn 40 jaar Reservaatswerking’ in woord en beeld. Films en presentaties uit het verleden en over het heden vertellen over de vallei. Op de stand met beheervoertuigen neem je plaats op een oude dumper of de spiksplinternieuwe rupsmaaier. Sta even oog in oog met onze Aberdeen-angusrunderen, kortweg zwarte koebeesten. Bezoek ook onze vernieuwde winkel of kom tot rust op het terras en in het Natuur.Café", zegt Jan Kenens. Afspraak: Bezoekerscentrum De Watersnip, Grauwe Steenstraat 7/2 om 14u. 
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Te koop grote weide Uitlaat Vespa GTS 300 supersp
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 40 jaar natuurreservaat Vallei van de Zwarte Beek
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie