Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

5 jaar Zorghuis Limburg

Dinsdag 17 mei 2022
5 jaar Zorghuis Limburg - Beringen
Onder een stralende hemel heeft Zorghuis Limburg op de Dag van de Zorg de deuren open gezet voor genodigden en het brede publiek. "Graag hadden wij minister Wouter Beke persoonlijk willen laten kennismaken met het Zorghuis in Koersel. De actualiteit heeft daarover anders beslist. In de voormiddag werd een “Dag van de Zorg”-delegatie ontvangen waaronder de nieuwe Vlaamse zorgambassadeur, mevrouw Candice De Windt alsook de gewezen en huidige voorzitters van Zorghuis Oostende en enkele directieleden van het Sint-Franciscusziekenhuis waarmee het Zorghuis sedert vorig jaar een samenwerkingsovereenkomst heeft", zegt voorzitter Luc Geutjens.
Hij bedankte de aanwezigen waarbij hij het meest dankbaar was voor de tomeloze inzet van alle aanwezige en niet aanwezige vrijwilligers, medewerkers en allen die ervoor gezorgd hebben dat Zorghuis Limburg is kunnen groeien tot deze innovatieve vorm van opvang voor gasten, getroffen door een levensbedreigende aandoening zoals kanker.
"Zeker de Zorghuisgasten met een zwak sociaal netwerk kunnen in deze tweede thuis echt tot rust kunnen komen ver van de klinische omgeving van ziekenhuizen, raadplegingsruimten of andere grotere zorginstellingen. De prachtige natuur van de Vallei van de Zwarte Beek geeft hun verblijf in ons Zorghuis ongetwijfeld nog een extra dimensie", vertelt Geutjens nog.
In 2018 verleende Zorghuis Limburg op vraag van minister Jo Vandeurzen zijn medewerking aan de teksten rond Centra voor Kortverblijf type 2 binnen het nieuwe woonzorgdecreet dat inmiddels op 15 februari 2019 gepubliceerd werd in het Belgisch Staatsblad. Daarin werd uitzicht geboden op een vergunning en erkenning van de Zorghuizen door de Vlaamse Overheid. Het bleef echter wachten op de noodzakelijke uitvoerings- en procedurebesluiten.
In een kort wederwoord gaf de Zorgambassadeur, mevrouw De Windt aan aangenaam verrast te zijn door deze voor haar nog niet gekende vorm van respijtzorg. Zij beloofde de bezorgdheden van de Vlaamse Zorghuizen zo snel mogelijk over te maken aan het nieuwe kabinet Welzijn.
In de loop van de namiddag hebben naast talrijke bekende, onbekende en veel nieuwe sympathisanten ook burgemeester Thomas Vints en schepen van welzijn Ann-Sofie Vanoverstijns een bezoek gebracht. Allen genoten zij van een prachtige dag met onder meer een gewaardeerde live muzikale omlijsting door het Kafkoor en vrijwilliger Ronny.
"Wij blijven ervan overtuigd dat de respijtzorg die de Zorghuizen, dankzij de zeer gemotiveerde groep vrijwilligers, aan hun gasten bieden niet alleen een blijvende plaats verdient in het zorgaanbod maar ook een spoedige erkenning door de Vlaamse Overheid", besluit de voorzitter.
5 jaar Zorghuis Limburg5 jaar Zorghuis Limburg5 jaar Zorghuis Limburg5 jaar Zorghuis Limburg
5 jaar Zorghuis Limburg5 jaar Zorghuis Limburg5 jaar Zorghuis Limburg
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 28/08 Beringen - HSC Beringen geeft forfait voor 2 wedstrijden
  • Vr 28/08 Beringen - Starters kunnen handelspand huren aan lagere prijs
  • Vr 28/08 Beringen - Ivo Henkens toont glaskunt in Art Lutgart
  • Vr 28/08 Beringen - Mireille Plees in Art Lutgart
  • Vr 28/08 Beringen - Magda Reykers toont werk in Stadhuis

Kalender Beringen

Vrijdag
28
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Vandaag Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren te (…)
Vrijdag
28
Augustus

Toon gezet - Samen klinkt beter!

Toon gezet - Samen klinkt beter!Vandaag Hou jij van zingen in groep en heb je zin in een gezellige, verbindende avond vol muziek? Kom (…)
Zaterdag
29
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Morgen Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
16/07
Voor: Frans Jonkers

Innige deelneming, veel sterkte

Hilde Vandenbon
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Houten staander met glazen sierkom Antieke radio
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 5 jaar Zorghuis Limburg
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie