Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

66 extra klimaatbomen

Vrijdag 13 december 2024
66 extra klimaatbomen - Beringen
In Beringen worden in de komende periode 66 klimaatbomen aangeplant in het kader van het Limburgse project 'Ruimte voor Bomen'. De klimaatbomen zijn onderdeel van de 350 bomen die de stad in het najaar al plantte. De bomen worden op zorgvuldig geselecteerde locaties geplaatst, rekening houdend met de strijd tegen hitte, beschikbare ruimte en de bevindingen uit het Urban Forest Masterplan. De stad Beringen beschikt momenteel over een bomeninventaris van ongeveer 19.000 bomen. Het versterken van dit patrimonium past binnen het Klimaatactieplan 2030 van de stad. Dankzij financiële ondersteuning en expertise vanuit de provincie Limburg wordt het bomenbeleid verder geprofessionaliseerd. 
“Bomen spelen een cruciale rol in het temperen van hittestress, het bufferen van regenwater en het verhogen van de biodiversiteit. Met dit project willen we niet alleen een aangenaam leefklimaat creëren, maar ook bijdragen aan een duurzamere toekomst. De aanplanting maakt daarom ook gebruik van boomsoorten die specifiek gunstig zijn voor deze doelstellingen. Bomen hebben bovendien een positieve invloed op de omgeving en verhogen ook de marktwaarde van woningen in de buurt," aldus Jessie De Weyer, kersvers schepen van Publieke Ruimte en Groen. 
Om geschikte locaties te bepalen, maakt stad Beringen gebruik van de 3-30-300 regel die stelt dat elke woning nood heeft aan 3 zichtbare bomen, 30% klimaatgroen in de omgeving en toegankelijk groen op 300 meter. 
“De hoogste nood aan extra bomen bevindt zich duidelijk in de dichter bebouwde omgeving. De focus lag dit jaar op Beringen-centrum en zal volgend jaar op Paal liggen, omdat deze deelkernen het laagst scoorden in onze benchmark", zegt De Weyer nog. 
Wie goede locaties kent voor bomen, kan deze ook nog doorgeven via Beringen Boomt op het platform Allemaal Beringen.
Recentste nieuws Beringen
  • Za 27/12 Gemeentebelastingen: 996 € per inwoner
  • Za 27/12 Beringen - Markt Beringen
  • Za 27/12 Beringen - Guy Kenens
  • Za 27/12 Beringen - Gulcan Kahraman
  • Za 27/12 Molleke - 27 december '25

Kalender Beringen

Zaterdag
27
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 december (…)
Zondag
28
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEMorgen be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 december (…)
Maandag
29
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEbe-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 december (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Cd's naar keuze Overgordijnen
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 66 extra klimaatbomen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie