Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Beringen breidt werking gemeenschapswachten uit

Zaterdag 6 januari 2018
Beringen breidt werking gemeenschapswachten uit - Beringen
Bij de start van het nieuwe jaar mogen goede voornemens niet ontbreken. Dit heeft ook de dienst gemeenschapswachten van de stad ter harte genomen. Door een wetswijziging kan hun inzet namelijk uitgebreid worden met 810 uur op jaarbasis. Vanaf januari zal hierdoor nog meer aandacht gaan naar veiligheid en preventie én wordt ingezet op het verhogen van contacten tussen burger en gemeenschapswacht. Zo zullen de gemeenschapswachten vanaf januari regelmatig aanwezig zijn aan de scholen. Ze houden toezicht en treden op als gemachtigd opzichter ter ondersteuning van het toezicht door de eigen gemachtigd opzichters verbonden aan de scholen.
“Naast het reeds bestaande aanbod van fietscontroles voor scholen, willen we zo mee de schouders zetten onder de veiligheid van onze schoolgaande kinderen en jongeren,” stelt schepen Thomas Vints.
“Dit is zeker geen evidentie, gezien de vele scholen op ons grondgebied. We willen het voorjaar dan ook graag aanwenden om hiermee ervaring op te doen en de werking zo nog meer bij te sturen.” Daarnaast zal ook de inzet van de gemeenschapswachten op de markten uitgebreid worden. Het gaat hierbij vooral over het sensibiliseren van bestuurders die met hun wagen of fiets de marktzone willen betreden en daardoor de veiligheid van marktkramers en bezoekers bedreigen.
“Hoewel bestuurders hier zelf vaak geen erg in zien, zorgt het voor conflictsituaties bij marktkramers die hun kraam opbouwen of afbreken, voor gevaarlijke situaties bij marktbezoekers die zich hier niet aan verwachten en is het tevens hinderlijk voor de bezemwagen van de stedelijke werkplaatsen die na afloop van de markt nog heel de marktzone moet reinigen,” weet schepen Thomas Vints.
Tenslotte worden ook de bestaande routes aangepast om nog meer straten en buurten te kunnen bestrijken. Op die manier wordt een hele zone gedekt en zullen de gemeenschapswachten vaker te voet op pad gaan.
“Burgers zijn een grote hulp voor de gemeenschapswachten. Om hier meer op in te spelen, moeten de gemeenschapswachten gemakkelijk aanspreekbaar zijn. Met de fiets blijkt dit niet altijd het geval. Door meer te voet in het straatbeeld aanwezig te zijn, hopen we hieraan tegemoet te komen,” besluit Thomas Vints.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 12/11 Beringen - Vrouw (52) mishandelt moeder (76)
  • Wo 12/11 Parabel van de klimmaat
  • Wo 12/11 Beringen - Rob Gwosdz overleden
  • Wo 12/11 Beringen - Roger Poelmans overleden
  • Wo 12/11 Beringen - Bazz Normann en The Dye geven plankgas bij Durango

Kalender Beringen

Woensdag
12
November

G-voetbalwedstrijd

G-voetbalwedstrijdVandaag Woensdag 12/11 G-voetbalwedstrijd tussen D.Fufo-Beringen A - Waterloos-Voorshoven Vv B. De (…)
Donderdag
13
November

Ludmila Worobec – Witek & Artur Jaron

Ludmila Worobec – Witek & Artur JaronMorgen Ludmila Worobec – Witek en Artur Jaron vormen al jarenlang een duo. Ze concerteerden samen (…)
Donderdag
13
November

DIGIPUNT in WZC Corsala

DIGIPUNT in WZC CorsalaMorgen Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
29/09
Voor: michel en annette meykens

proficiat michel en annette,van yvo en nadia

yvo,nadia kenis-reynders
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Mandoline snijmachine Kommen set boch la Louvière
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Hartverwarmende herfstactie
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Beringen breidt werking gemeenschapswachten uit
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie