Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Beringen breidt werking gemeenschapswachten uit

Zaterdag 6 januari 2018
Beringen breidt werking gemeenschapswachten uit - Beringen
Bij de start van het nieuwe jaar mogen goede voornemens niet ontbreken. Dit heeft ook de dienst gemeenschapswachten van de stad ter harte genomen. Door een wetswijziging kan hun inzet namelijk uitgebreid worden met 810 uur op jaarbasis. Vanaf januari zal hierdoor nog meer aandacht gaan naar veiligheid en preventie én wordt ingezet op het verhogen van contacten tussen burger en gemeenschapswacht. Zo zullen de gemeenschapswachten vanaf januari regelmatig aanwezig zijn aan de scholen. Ze houden toezicht en treden op als gemachtigd opzichter ter ondersteuning van het toezicht door de eigen gemachtigd opzichters verbonden aan de scholen.
“Naast het reeds bestaande aanbod van fietscontroles voor scholen, willen we zo mee de schouders zetten onder de veiligheid van onze schoolgaande kinderen en jongeren,” stelt schepen Thomas Vints.
“Dit is zeker geen evidentie, gezien de vele scholen op ons grondgebied. We willen het voorjaar dan ook graag aanwenden om hiermee ervaring op te doen en de werking zo nog meer bij te sturen.” Daarnaast zal ook de inzet van de gemeenschapswachten op de markten uitgebreid worden. Het gaat hierbij vooral over het sensibiliseren van bestuurders die met hun wagen of fiets de marktzone willen betreden en daardoor de veiligheid van marktkramers en bezoekers bedreigen.
“Hoewel bestuurders hier zelf vaak geen erg in zien, zorgt het voor conflictsituaties bij marktkramers die hun kraam opbouwen of afbreken, voor gevaarlijke situaties bij marktbezoekers die zich hier niet aan verwachten en is het tevens hinderlijk voor de bezemwagen van de stedelijke werkplaatsen die na afloop van de markt nog heel de marktzone moet reinigen,” weet schepen Thomas Vints.
Tenslotte worden ook de bestaande routes aangepast om nog meer straten en buurten te kunnen bestrijken. Op die manier wordt een hele zone gedekt en zullen de gemeenschapswachten vaker te voet op pad gaan.
“Burgers zijn een grote hulp voor de gemeenschapswachten. Om hier meer op in te spelen, moeten de gemeenschapswachten gemakkelijk aanspreekbaar zijn. Met de fiets blijkt dit niet altijd het geval. Door meer te voet in het straatbeeld aanwezig te zijn, hopen we hieraan tegemoet te komen,” besluit Thomas Vints.
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 9/01 Beringen - Rijkgevuld voorjaarsprogramma 2026 bib Beringen
  • Vr 9/01 Beringen - Rosa Leten overleden
  • Vr 9/01 Beringen - Winnaars eindejaarsactie
  • Vr 9/01 Mijn Muziek Jaaroverzicht 2025
  • Vr 9/01 Vernieuwde aanpak drugsbezit in Limburg

Kalender Beringen

Vrijdag
9
Januari

Inspiratiedag "Ik kies voor Talent"

Inspiratiedag Vandaag Ontdek wat écht in jou zit: word talentencoach in Beringen. Op 9 januari 2026 neemt auteur en (…)
Vrijdag
9
Januari

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag LET OP! Eenmalig aangepaste uren! Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, (…)
Vrijdag
9
Januari

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Mandoline snijmachine Lederen vestje
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Beringen breidt werking gemeenschapswachten uit
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie