Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Beringen pakt verdoken armoede aan

Donderdag 24 november 2016
Beringen pakt verdoken armoede aan - Beringen
Op dinsdag 22 november organiseerden stad Beringen, OCMW Beringen en Samenlevingsopbouw RIMO Limburg een studiedag in zaal de Kardijk in Beringen. De meer dan 100 aanwezigen kregen de bevindingen voorgesteld van een onderzoek door RIMO Limburg uitgevoerd in opdracht van de stad Beringen.
Professor emeritus sociologie Jan Vranken van de Universiteit Antwerpen werd gevraagd kritisch te reflecteren op het onderzoek. Na een heldere algemene kijk op het gegeven ‘armoede’ benadrukte de professor het belang van aandacht voor kinderen in een (kans)arm gezin. De achterstand die deze kinderen opbouwen gedurende hun eerste levensjaren, wordt nadien nog maar moeilijk ingehaald en heeft blijvende maatschappelijke gevolgen, eveneens financiële kosten.
Vervolgens presenteerde onderzoekster Katleen Caymax van RIMO Limburg haar beleidsaanbevelingen en de methodiek om met de meest kwetsbare en kansarme doelgroepen aan de slag te gaan.
Voor schepen Thomas Vints is het afgeleverde werkstuk een duidelijke leidraad om armoede - en in bijzonder kinderarmoede - aan te pakken. Een aantal aanbevelingen kennen ondertussen al een concrete invulling: zo gaat het OCMW vanaf 1 januari 2017 een samenwerking aan met Dyzo, een organisatie die zelfstandigen in moeilijkheden mee ondersteunt en begeleidt. De stad is volop aan het onderzoeken hoe de KIA-cheques automatisch toegekend kunnen worden aan alle kinderen tussen 2,5 en 18 jaar.
Tenslotte is het rapport ook duidelijk dat het lokale bestuursniveau best de regierol in de strijd tegen (kinder)armoede voor haar rekening neemt. Schepen Thomas Vints vertaalt dit als volgt: ‘"De stad is het best geplaatst het armoedebeleid te regisseren in partnerschap en dat op basis van lokale en bovenlokale netwerking, het OCMW Beringen zet verder in op outreachend en aanklampend werken". Het belang outreachend werken werd onderstreept door Lien Hendrix, diensthoofd sociale dienst OCMW Beringen: het is een werkmethode waarbij actief wordt ingezet op het leggen van contacten met de doelgroep, niet vanuit de eigen werklocatie (bureelruimte), maar wel via gerichte huisbezoeken. Deze manier van werken is nieuw maar kwam als rode draad uit het onderzoek naar voren. Ze vergt een aanpassing en een investering van de organisatie en haar medewerkers. Maar dat deze investering loont, blijkt uit de eerste zichtbare resultaten en ervaringen met deze meest kansarme doelgroep.
Professor emeritus Jan Vranken feliciteerde in zijn nabeschouwing de initiatiefnemers van dit onderzoek. Hij loofde de volledigheid en de professionaliteit van het onderzoek en de manier waarop het lokale bestuur het thema met beide handen vastpakt. In zijn besluit noemde prof. emeritus Vranken dit onderzoek en de geleverde inspanningen ‘een initiatief dat als goede en zelfs beste praktijk (‘best practice’) mag worden uitgerold naar de rest van Vlaanderen’. Hij prees de manier waarop er in het onderzoek wordt gefocust op de noodzaak van een structureel en breed gedragen beleid rond armoedebestrijding.
Beringen pakt verdoken armoede aanBeringen pakt verdoken armoede aanBeringen pakt verdoken armoede aan
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Arrow uitlaat Vespa GTS 300 supersp Aanbeeld 40 kg
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Beringen pakt verdoken armoede aan
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie