Els van der Leede, de bezielster van Keramiek Studio Els, opent op woensdag 30 april een pop-upstore op de sfeervolle site Le Bon, in het pand van The Box Vlaanderen. Tot en met 24 mei presenteert de kunstenares er haar exclusieve collectie porselein en ander keramiek aangevuld met handgemaakt knitwear van collega-onderneemster Janne Landuyt.
Els combineert technieken uit zowel de beeldhouw- als keramiekwereld. Ze werkt met acrylhars, porselein en steengoedklei, gegoten in eigen mallen.
“Ik hou van de zuiverheid van porselein. Het biedt veel mogelijkheden, maar kent ook beperkingen. Juist die uitdagingen inspireren mij,” benadrukt Els.
“Daar waar veel keramisten met aardekleuren werken, grijp ik graag naar zuiver wit in contrast met vrolijkt tinten.”
Ondernemende Limburgers
Met haar pop-up biedt Els een bijzondere ervaring door keramiek en originele knitwear te combineren. Door deze disciplines samen te brengen, ontstaat er een verrassende wisselwerking tussen vorm, kleur en textuur.
Bezoek de pop-up in Turnhout
Van 30 april t/m 24 mei ontvangt Els je met veel enthousiasme in haar pop-upstore in de Victoriestraat 7 in Turnhout. De winkel is geopend van woensdag t/m zaterdag van 10u tot 18u.
Over Els van der Leede
Els woont en werkt in Beringen. Ze volgde een opleiding beeldhouwen aan de academie Meylandt in Heusden-Zolder. Aanvankelijk werkte ze vooral met polyester en acrylhars in siliconen mallen en experimenteerde ze graag met kleuren. Tijdens de opleiding monumentale kunst aan het Hagelandse Academie voor Beeldende Kunst in Diest ontdekte ze de wereld van de keramiek met een voorliefde voor porselein. Nadien volgde Els nog tal van masterclasses in eigen land, Nederland, Frankrijk en Engeland.
Over Janne Landuyt
Janne studeerde textielontwerp aan de Luca School of Arts in Gent en liep stage in het Textielmuseum in Tilburg. Haar collecties worden vervaardigd op Brother-breimachines waarbij ze kwalitatieve garens uit Italië gebruikt. Janne werkt voornamelijk met Merinowol, aangevuld met katoen en linnen in de zomer en mohair, alpaca en kasjmier in de winter. Haar ontwerpen zijn tijdloos, geschikt voor zowel hem als haar.