Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

'Bosbranden hebben felle impact op Australië'

Maandag 13 januari 2020
'Bosbranden hebben felle impact op Australië' - Beringen
Yentl Doggen uit Paal is al meer dan een jaar aan het rondtrekken in Azië en Australië. De laatste maanden is hij in Australië en werkt hij in een kaasboerderij op King Island, in het uiterste zuiden van Australië in de staat Tasmania. De bosbranden hebben daar een grote impact op het leven. "Momenteel heb ik zelf minder last van de branden omdat ik op een eiland woon maar vandaag is er toch veel rook dat vanop het vasteland naar ons toe waait. Het is er zeer mistig voor het moment. De branden zijn nog nooit zo fel geweest in het begin van de zomer. Elk jaar zijn er wel bosbranden in de zomermaanden maar nu is er al zoveel bos verwoest op één maand als anders op vier maanden. Een gebied twee keer zo groot als België is al in de vlammen opgegaan", zegt Yentl.
De felle branden zorgen voor een zeer grote economische impact op het land. De schade wordt nu al geschat boven de 4 biljoen dollar. De toeristische sector wordt ook fel getroffen, het aantal bezoekers is drastisch gedaald door de branden. 25 personen lieten al het leven door de branden. De premier van het land ligt zelf onder vuur voor optreden.
"Zo is hij te zien met zijn handen in zijn zakken terwijl hij de getroffen gebieden bezoekt. Hij was trouwens nog lang op vakantie op Hawai", zegt Yentl.
Ook het aantal dieren dat stierf is ontiegelijk groot. In België organiseert WWF een inzamelactie voor de getroffen dieren.
"Volgens de universiteit van Sydney zijn al meer dan een miljard zoogdieren, vogels en reptielen gestorven, waaronder miljoenen iconische diersoorten zoals kangoeroes, kaketoes, wallaby's, suikereekhoorn en potoroes... Maar bovenal is de situatie van de koala’s hoogst alarmerend. De reeds bedreigde diersoort heeft nu 30% van haar populatie verloren in het zuidoosten van het land wat hun risico op uitsterven aanzienlijk heeft versneld. Binnen amper 30 jaar zouden de koala’s al verdwenen kunnen zijn", zegt WWF.
"Klopt", zegt ook Yentl. "Het zijn vooral de koala's die bedreigd zijn door de bosbranden. Ook veel kangoeroes zijn gestorven door de brand maar die populatie is groot genoeg", zegt Yentl nog.
Je kan de avonturen van Yentl volgen op zijn nieuwe website.
Recentste nieuws Beringen
  • Zo 14/12 Beringen - Geslaagd netwerkmoment Beringen Verenigt
  • Zo 14/12 Mistig weer
  • Zo 14/12 Nieuwe partij: NOVA
  • Zo 14/12 Beringen - De Warmste Hotdog
  • Zo 14/12 Beringen - Gezellige kersthappening in Corsala

Kalender Beringen

Zondag
14
December

Expo August en Hans Put

Expo August en Hans PutVandaag Expo met werken van August Put en Hans Put en boekvoorstelling August Put in Casino van Beringen. (…)
Zondag
14
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. (…)
Zondag
14
December

Art Lutgart: Marijke Henkens-Spielereien

Art Lutgart: Marijke Henkens-SpielereienVandaag Marijke Henkens laat zich naast haar handgeschept papier ook verleiden tot speelse (…)
Zondag
14
December

Kerst in De Botermijn

Kerst in De BotermijnVandaag Crea Atelier De Botermijn stelt zijn creaties tentoon;Alle getoonde producten (…)
Zondag
14
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Overgordijnen Essenhouten salontafel
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 'Bosbranden hebben felle impact op Australië'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie