Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Chinese wolhandkrab gespot

Dinsdag 24 september 2024
Chinese wolhandkrab gespot - Beringen
Aan de Paalse Plas is deze Chinese wolhandkrab gespot. Is ze onderweg naar de zee? Want de soort brengt een groot deel van haar leven in zoet water door. Voor de voortplanting is ze echter afhankelijk van zout water. In september en oktober trekken de dieren naar de kust. Om daar te komen zullen ze zich indien nodig over land bewegen. Bij de trek kan tot 12 km per dag afgelegd worden. De paring vindt plaats in de herfst in de getijdenzone waarna de vrouwtjes verder de zee in trekken. In het voorjaar keren ze terug en leggen er hun eitjes. 
Sinds 2016 staat deze soort op de lijst van invasieve exoten die zorgwekkend zijn voor de Europese Unie[3]. Dit betekent dat de wolhandkrab niet langer in de Europese Unie mag worden ingevoerd, vervoerd, gecommercialiseerd, gehouden, gekweekt, gebruikt, uitgewisseld of vrijgelaten in de natuur. Verder geldt voor lidstaten de plicht om in de natuur aanwezige populaties op te sporen, te verwijderen, of als dat niet lukt, zodanig te proberen beheren dat verspreiding en schade zoveel mogelijk wordt voorkomen. 
Bestrijding 
In 2015 werd er ook al eens een wolhandkrab gespot. Ook in de Winterbeek werden dergelijke krabben waargenomen. “Op dit moment is nog geen actie nodig voor de bestrijding”, zegt schepen van Leefmilieu Tijs Lemmens. “Er is nog geen sprake van een plaag en geen aantasting van de oevers”. (Foto Nathalie Vanstraelen)
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 19/12 Beringen - 7 Beringenaren delen hun levensverhaal
  • Vr 19/12 “Zonder Jumpstarters was het onmogelijk geweest”
  • Do 18/12 Rusthuiskamer kost gemiddeld 72,40 euro
  • Do 18/12 Beringen - François Husson overleden
  • Do 18/12 Beringen - Valentina Mattheuwsen overleden

Kalender Beringen

Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Vrijdag
19
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Vrijdag
19
December

Kerstmarkt de Klitsberg

Kerstmarkt de KlitsbergVandaag Kom helemaal in de kerstsfeer op onze gezellige kerstmarkt! Geniet van: - vers gebakken (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Mandoline snijmachine Lederen vestje
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Chinese wolhandkrab gespot
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie