Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

De blauwe reiger

Zaterdag 27 januari 2018
De blauwe reiger - Beringen
De blauwe reiger is een vogel uit de reigerfamilie. Deze is de bekenste vertegenwoordiger van de familie in België en Nederland. De blauwe reiger is een vlees- en viseter die vissen en amfibieën opeet maar ook andere dieren zoals insecten en kleine zoogdieren. De vogel is een veel geziene soort in ondiepe plekken en poldersoorten en weilanden. De reiger wordt vliegend gezien langs grachten, beken en meren. De blauwe reiger zoekt in stedelijke gebieden regelmatig gebieden op aan de rand van tuinvijvers waarin vissen rond zwemmen en wordt door de liefhebbers van goudvissen of koi karpers en wordt dan ook als een plaaggeest beschouwd en zoveel mogelijk geweerd.
Kenmerken: De blauwe reiger is een grote vogel met een lengte van 90 tot 98 cm. en kan een lichaamsgewicht bereiken van zo een twee kilogram.Het mannetje en het vrouwtje zien er ongeveer hetzelfde uit. Beide geslachten hebben een grijze bovenzijde, vleugels en staart zijn zwart. De kop is wit met een zwarte band door het oog die doorloopt en een kuif, ook de hals heeft een witte kleur maar is voorzien van lengte strepen aan de voorzijde. De buikzijde is grotendeels lichtgrijs van kleur. De kop draagt een gele dolkvormige snavel die in de broedtijd soms roodachtig kleurt. De poten zijn lang en bruin van kleur en net als de snavel roodachtig.
Voedsel: Vissen van 10 tot 16 cm. vormen de hoofdschotel van het menu van de blauwe reiger, zoals voorn in rietvelden, forellen in stromend water, maar ook stekelbaarsjes, paling, snoek, grondel, zeelt, karper en brasem. Verder eten ze amfibieën ( kikkers ), reptielen ( ringslangen ) insecten, wormen, rivierkreeften, slakken, steurgarnalen en zelfs jonge vogels. Ook kleine zoogdieren zoals mollen, ( water-) ratten, veldmuizen, waterspitsmuizen en konijnen worden zelfs gegeten. De blauwe reiger is een waadvogel die voorzichtig door ondiep water voortschrijdt of doodstil wacht op een nakende prooi.Hij heeft een voorliefde voor een waterdiepte van 20 tot 40 cm.
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 19/12 Beringen - 7 Beringenaren delen hun levensverhaal
  • Vr 19/12 “Zonder Jumpstarters was het onmogelijk geweest”
  • Do 18/12 Rusthuiskamer kost gemiddeld 72,40 euro
  • Do 18/12 Beringen - François Husson overleden
  • Do 18/12 Beringen - Valentina Mattheuwsen overleden

Kalender Beringen

Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Vrijdag
19
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Vrijdag
19
December

Kerstmarkt de Klitsberg

Kerstmarkt de KlitsbergVandaag Kom helemaal in de kerstsfeer op onze gezellige kerstmarkt! Geniet van: - vers gebakken (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Trekkingfiets Winter donsdeken
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » De blauwe reiger
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie