Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

De ijsvogel vangt een visje!

Zaterdag 13 januari 2018
De ijsvogel vangt een visje! - Beringen
De ijsvogel is een water minnende vogel.Het is een opvallende verschijning door zijn afstekende blauwe en oranje kleuren, maar het is ook een schuwe soort die zich weinig laat zien.De ijsvogel is een typische viseter ( zie foto ) en is dus sterk aan water gebonden, zijn voorkeur gaat uit naar stromende wateren. In het grootse deel van het verspreidingsgebied is de soort algemeen, maar in sommige wordt de ijsvogel met uitsterven bedreigd. De ijsvogel is is een kleine vogel met korte staart en pootjes,een korte nek, korte afgeronde vleugels, een grote kop met grote ogen en een lange dolkvormige snavel die geschikt is om vissen mee te vangen en vast te houden.De poten zijn met de voortenen gedeeltelijk aan de basis met elkaar vergroeid.De ijsvogel heeft een overwegend blauwe kleur waarbij de veren van de kop en vleugels iriserend blauw-groen zijn en op het midden van de rug lichter en kobalt blauw.De staartveren zijn wat donkerder.De veren aan de borst en buikzijde zijn warm oranje gekleurd en steken hierbij duidelijk af.Van de snavel tot achter het oog is op de wang een oranje oogstreep aanwezig die abrupt over gaat in een helder witte streep,ook de keel van de ijsvogel is wit.De poten zijn oranje tot rood van kleur.De mannetjes zijn enkel te onderscheiden aan de kleur van de basis van de onder snavel die bij het vrouwtje dof rood is en bij het mannetje net zo zwart als de bovensnavel.De lichaamslengte bedraagt ongeveer 10 cm., de vleugel-spanwijdte gaat van 24 tot 20 cm. en het lichaamsgewicht loopt uiteen van 35 tot 44 gram.
HABITAT: De ijsvogel komt voornamelijk voor bij langzaam stromende wateren waarvoor ze afhankelijk zijn voor het vangen van visjes.
VOEDSEL: De ijsvogel is een carnivoor en jaagt voornamelijk op kleine visjes zoals modderkruipers, voorns, barbelen, stekelbaarsjes en ook garnalen, rivierkreeftjes en andere kreeft achtigen, amfibieën als salamanders, kikkervisjes, insecten zoals libellen, kevers, larven en weekdieren zoals zoetwaterslakken. De prooidieren zijn meestal 3 tot 5 cm. lang tot max. 7 cm. Voor zo een 78% van het voedsel van de ijsvogel zijn het visjes die zijn voorkeur wegdragen
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 16/01 Beringen - Arbeider gewond bij gaslek
  • Vr 16/01 Beringen - Petra Vuegen overleden
  • Vr 16/01 Beringen - Jeanne Nulens overleden
  • Vr 16/01 Weer recordjaar voor speedpedelecs
  • Vr 16/01 Beringen - Chrysostomos afgelast na vandalisme

Kalender Beringen

Vrijdag
16
Januari

Tot de dood ons scheidt

Tot de dood ons scheidtVandaag Met TOT DE DOOD ONS SCHEIDT wordt de lijn van POUPEHAN doorgetrokken. Heerlijke humor in een frisse (…)
Vrijdag
16
Januari

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
16
Januari

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Geannuleeerd wegens sluiting Kringloopwinkel op 16 januari!
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Eetkamer tafel Overgordijnen
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » De ijsvogel vangt een visje!
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie