Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

De Kolenspoor Speelkar

Maandag 20 juli 2020
De Kolenspoor Speelkar - Beringen
De Kolenspoor Speelkar is een groepsspel op maat voor kinderen, maar ook volwassenen kunnen hun hart ophalen aan een reeks competitieve en inventieve spelen. Het verhaal van het Kolenspoor, de koolmijn en de mijncité vormt inhoudelijk de rode draad van het spel.
“De ontwikkeling van de Kolenspoor Speelkar is ontstaan uit een samenwerking tussen verschillende partners. Dankzij de middelen van Erfgoedcel Mijn-Erfgoed hadden we de mogelijkheid om zelfs twee speelkarren te ontwikkelen. De Kolenspoor Speelkar is een koffer met verschillende groepsspelen die je moet uitvoeren langs het Kolenspoor. Op die manier ontdekt men de erfgoedwaarde van het Kolenspoor en krijgen de mensen op een speelse wijze de geschiedenis van het mijnverleden mee. Voor het ontwikkelen van de spelen hebben we een grote hulp gehad van de Scouts Beringen-Mijn. De Scouts van Beringen-Mijn zijn ontstaan uit de koolmijn van Beringen. Hun scoutslokalen liggen ook langs het Kolenspoor. Vanuit deze historische en sociale verbondenheid hebben de scouts een Sporenspel bedacht waar jongeren op een speelse manier kunnen kennismaken met het leven en werken in de mijn. Het groepsspel wordt gespeeld op negen locaties langs het Kolenspoor”, vertelt schepen van cultuur en erfgoed An Moons.“
De Kolenspoor Speelkar is van duurzaam materiaal gemaakt en in de kar bevindt zich het spelmateriaal en de handleiding. De Speelkar is makkelijk hanteerbaar en mee te nemen tijdens de wandeling langs het Kolenspoor.
"Net als echte mijnwerkers vroeger, moeten de deelnemers een penning met nummer afhalen aan het Toeristisch Infokantoor. Vroeger was de penning een identificatie voor elke mijnwerker en kon men zien wie al dan niet ondergronds aanwezig was. Nu is het ook voor ons een hulpmiddel om te zien hoeveel mensen er op pad zijn met de Kolenspoor Speelkar. Groepen moeten de Kolenspoor Speelkar wel op voorhand reserveren en kunnen best een half dagje uittrekken om op pad te gaan met de speelkar”, aldus schepen van toerisme Werner Janssen.
De Kolenspoor Speelkar is vanaf vandaag te huur bij Toerisme Beringen. Je kan deze reserveren via mail: toerisme[!]beringen.be of telefonisch: 011 42 15 52.
Recentste nieuws Beringen
  • Do 18/12 Beringen - Vrachtwagen uitgebrand in Beverlo
  • Do 18/12 Beringen - Nestkastjes voor gierzwaluwen in Beverlo
  • Do 18/12 940 kilometer file per werkdag
  • Do 18/12 De krekel en de mier (of Demir?
  • Wo 17/12 Beringen - Stad Beringen in de prijzen

Kalender Beringen

Donderdag
18
December

Ode aan de verwondering

Ode aan de verwonderingVandaag Caroline Pauwels schreef een prachtige ode aan de verwondering. Een pleidooi om je zintuigen open (…)
Donderdag
18
December

DIGIPUNT in WZC Corsala

DIGIPUNT in WZC CorsalaVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Donderdag
18
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Overgordijnen Warme winterjas van Taifun
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » De Kolenspoor Speelkar
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie