Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

De laatste loodjes

Donderdag 31 augustus 2023
De laatste loodjes - Beringen
Vrijdagavond 1 september wordt de brug ter hoogte van het treinstation op de Koerselsesteenweg opnieuw geopend voor alle verkeer. Door werkzaamheden aan de geëlektrificeerde spoorlijn Hasselt – Mol en door aanvullende werken van stad Beringen, waren de brug en een deel van de Koerselsesteenweg sinds 20 april afgesloten. Het doel was om de brug open te stellen voor de start van de ochtendspits op 1 september, maar door externe factoren werd die deadline niet gehaald: “Door een combinatie van onvoorziene omstandigheden en slecht weer waardoor bepaalde werkzaamheden later zijn uitgevoerd dan initieel gepland, zal de brug een dag later dan voorzien opengaan. De gebruikers van de brug kunnen vanaf dan genieten van een veilige en comfortabele nieuwe infrastructuur.”, duidt Thomas Baeken, woordvoerder bij Infrabel.
“De Koerselsesteenweg zal vanavond volledig geasfalteerd zijn, waardoor de weg vanaf vrijdagochtend wel al toegankelijk is voor de bussen van De Lijn. Al het andere verkeer zal tot vrijdagavond de aangeduide omleidingen nog moeten volgen, zodat de laatste werken kunnen worden afgerond. We vinden het jammer dat de werken niet volledig klaar zijn voor de start van het nieuwe schooljaar, maar om de veiligheid van de weggebruikers te garanderen en verkeershinder te beperken, is het uitstellen van de opening van de brug noodzakelijk.”, vertelt burgemeester Thomas Vints.
Door het voorspelde regenweer van vrijdag, bestaat de kans dat er maandag en/of dinsdag nog enkele laatste werken uitgevoerd moeten worden. In dat geval zullen er verkeerslichten geplaatst worden buiten de spitsuren, zodat beurtelings verkeer wel mogelijk blijft. Voor bussen van De Lijn is de Koerselsesteenweg wel al toegankelijk vanaf vrijdagochtend. Al het ander verkeer zal tot vrijdagavond de aangeduide omleidingen nog moeten volgen. We vinden het jammer dat de werken niet afgerond zijn voor de start van het nieuwe schooljaar, maar om de veiligheid van de weggebruikers te garanderen en verkeershinder te beperken, is het uitstellen van de opening van de brug noodzakelijk.”, vertelt burgemeester Thomas Vints.
Stad Beringen combineerde tijdens de afsluiting van de Koerselsesteenweg andere werkzaamheden om zo minder hinder te veroorzaken. Schepen van openbare werken Jean Vanhees legt uit: “We hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om naast de werken aan de brug ook ineens weg- en rioleringswerken op de Koerselsesteenweg in het kader van het dossier Molendijk/Koerselsesteenweg/Aardeweg uit te voeren. Daarnaast werd er een nieuw wegdek aangebracht van de Koerselsesteenweg vanaf de Ward Schoutedenstraat tot aan de Molendijk. Omdat de brug toch al afgesloten was, leek dit ons het goede moment om werken die al langer op de planning stonden, ineens ook uit te voeren. We beseffen dat de werken grote impact gehad hebben bij inwoners van deze straten en buurtbewoners en bedanken hen voor hun voor hun geduld en flexibiliteit.”
Door werken aan het toegangspad naar het perron zullen de treinreizigers nog tot eind september gebruik moeten maken van de loopbrug over het treinspoor. Daarnaast blijven de verkeerslichten ter hoogte van het kruispunt Molendijk en de Koerselsesteenweg nog tot eind dit jaar staan door rioleringswerken. Gedurende deze periode is er wel wisselend verkeer mogelijk.
De laatste loodjesDe laatste loodjesDe laatste loodjes
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Aanbeeld 40 kg Vintage Tafel en zes stoelen.
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » De laatste loodjes
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie