Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80

Vrijdag 23 september 2016
De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80 - Beringen
In de jaren '80 wordt Beringen opgeschrikt door een pyromaan. Hij houdt de bevolking maar zeker ook de brandweer in zijn greep.
"Het was zo erg dat we haast niet meer sliepen als we van dienst waren", vertelt Louis Vreys. "Ik had gewoon mijn trainingspak aan om te slapen zodat we heel snel klaar waren om naar de interventie te gaan. Dat was een heel straffe tijd als brandweerman."
Het begint op 5 januari 1980 met een kleine brand in het PMS-centrum aan de Koolmijnlaan in Beringen-Mijn, ondergebracht in de voormalige directeurswoning van de mijn. De kranten spreken dan nog van vandalen. Maar al snel volgen nog meer branden die zich vooral in Beringen-Mijn situeren en meestal openbare gebouwen zijn: het Italiaans clubhuis ACLI, de kantine van Beringen FC, NV Roda Confectie in Beringen-Mijn, de Rijksbasisschool in de Hospitaalstraat, jeugdhuis De Waaiboom vlak naast de mijnkathedraal, De Stalse molen en school Regina Mundi. In de zomer van 1980 gaat het PMS-centrum voor de tweede keer in de fik en wordt hierbij volledig vernield. De uitgebrande villa is bewaard als ruïne en is samen met de grote tuin nu een parkgebied. 
De pyromaan weet van geen ophouden. De tennisclub in Beringen-Mijn, een werfkeet en de waterskiclub van Tervant moeten eraan geloven. De 20ste brand is opnieuw in de Rijksbasisschool. En 1981 begint voor de brandweer van Beringen met een brandstichting in de bibliotheek van Tervant. De 22ste op naam van de pyromaan. De politie heeft lange tijd een verdachte in het vizier en pakt uiteindelijk een Italiaan uit de cité op. Hij wordt veroordeeld voor drie branden. De andere kunnen hem niet ten laste worden gelegd wegens gebrek aan bewijs.
Vandaag komen ruim 2000 kinderen naar de brandweerkazerne voor de opendeurdag. Zondag is iedere Beringenaar welkom in de kazerne vanaf 13u.
De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80
De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 16/01 Beringen - Arbeider gewond bij gaslek
  • Vr 16/01 Beringen - Petra Vuegen overleden
  • Vr 16/01 Beringen - Jeanne Nulens overleden
  • Vr 16/01 Weer recordjaar voor speedpedelecs
  • Vr 16/01 Beringen - Chrysostomos afgelast na vandalisme

Kalender Beringen

Vrijdag
16
Januari

Tot de dood ons scheidt

Tot de dood ons scheidtVandaag Met TOT DE DOOD ONS SCHEIDT wordt de lijn van POUPEHAN doorgetrokken. Heerlijke humor in een frisse (…)
Vrijdag
16
Januari

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
16
Januari

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Geannuleeerd wegens sluiting Kringloopwinkel op 16 januari!
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Trekkingfiets Donsjas - Merk Armani - Maat 38
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » De pyromaan: 22 brandstichtingen in de jaren '80
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie