Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

De Step Beringen naar finale First LEGO League

Dinsdag 26 januari 2016
De Step Beringen naar finale First LEGO League - Beringen
Op 27 november 2015 vond de finale van de Voka - First LEGO League 2015 plaats. 720 kinderen, verdeeld over 72 teams uit 24 Limburgse scholen, streden om één van de felbegeerde bekers. Meer dan 40 Limburgse bedrijven namen het peterschap en de ondersteuning van de teams voor hun rekening.
Freinetschool De Step uit Beringen won de finale. Zij gaan samen met 3 andere teams door naar de Beneluxfinale. Deze gaat door op zaterdag 30 januari in Venlo (Villa Flora).
De First LEGO League is een wedstrijd waarin jaarlijks meer dan 200.000 jongeren van 82 landen het hoofd bieden aan de maatschappelijke uitdagingen van morgen. De kinderen werken in teams van ongeveer tien deelnemers.
Dit jaar moeten de leerlingen een innovatieve oplossing bedenken die zorgt voor minder afval of een betere manier om afval te verwerken. Ze gaan op onderzoek, praten met experten en proberen als team tot nieuwe uitvindingen en slimme oplossingen te komen. Daarnaast ontwerpen, bouwen en programmeren ze een legorobot om 10 missies uit te voeren op het wedstrijdparcours.
De kinderen kozen 'zwerfvuil' als afvalprobleem en bedachten als oplossing een 'afvalpretpark' met 'afvalspeeltuigen' en 'animatievuilnisbakken'. In het pretpark wordt het afval meteen gesorteerd, zodat het beter gerecycleerd kan worden. Elektrische speeltuigen werken dan weer op zonne-energie. Na de Beneluxfinale mogen er 2 teams doorgaan naar het World Festival in St. Louis (VS) en 3 teams naar het Open European Championship in Tenerife (Spanje).
De Step is nog op zoek naar bedrijven die hun willen sponsoren, wanneer ze zouden doorgaan Voor meer info kan je contact opnemen via elly.kennes[!]telenet.be of via de school info[!]destep.be
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Pieter Vanhoudtstraat is fietszone
  • Wo 11/03 Taalvoutjes
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Trekkingfiets Eetkamer tafel
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » De Step Beringen naar finale First LEGO League
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie