Marcel Geypens uit Koersel heeft een tweede boek op de wereld losgelaten.
Na zijn Koerselse verhalen zoekt hij het deze keer in de sprookjessfeer.
‘
De wakkere soldaat’, is reeks leuke verhalen van een soldaat die na 3 jaar oorlog terugkeert naar huis maar onderweg een heleboel straffe sprookjesachtige avonturen beleeft.
De verhalen dateren al van in de jaren vijftig, toen Marcel al straffe verhaaltjes vertelde aan zijn zussen. Die vertelde hij later ook aan zijn kinderen en kleinkinderen. Het zijn die verhalen die nu in een boek zijn gegoten en mooi geïllustreerd.
De wakkere soldaat beleeft samen met zijn hond Pukkie straffe verhalen en ontmoet op zijn terugreis dwergen, reuzen, een kwaadaardige uil, een ontvoerde jongedame, veedieven, beren, rovers en nog zoveel meer.
Bijkomend zijn er nog 130 spreuken en gezegdes toegevoegd die verwijzen naar de figuren in de verhalen. Zo krijgt het boek nog een tof extra educatief aspect.
Als kind was ik gek op sprookjes. Het Grote Sprookjesboek is letterlijk grijs en vuil geworden van mijn kinderhandjes. En dit boek van Marcel nam me terug naar die tijd, het leest als een sprookjesboek van weleer. De wakkere soldaat leest bovendien als een trein en is ideaal voor ouders of grootouders om voor te lezen. Je houdt de kinderen in een wip vol spanning. Ze zullen aan je lippen gekluisterd luisteren. En het boek zal ook al snel plakken van kindervingertjes. Een aanrader dus. (Hans Put)
Het boek is te verkrijgen via de auteur, kost 18 euro waarvan 2 euro naar Damiaanactie gaat. Marcel woont in de Linkestraat 93 en is te bereiken via 0476/35.34.77.