Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

'Dit is financieel niet rendabel'

Dinsdag 2 juni 2020
'Dit is financieel niet rendabel' - Beringen
Gaan we dit beeld snel terug zien? De kans is klein. Morgen moet de Nationale Veiligheidsraad beslissen over de heropening van de horeca. Voor veel restaurants en cafés zal dit niet evident zijn. Er ligt een voorlopig voorstel op tafel waarbij afstandsregels gelden en volk aan de toog zou niet toegelaten zijn. Voor veel zaken is dit niet haalbaar. Economisten vrezen een bloedbad in de sector. Voor Patrick Smeulders van café Smeulders in het centrum van Beringen is dit plan moeilijk haalbaar. "Financieel gewoon niet rendabel", zegt Patrick kort en krachtig.
"Ze hadden beter eerst de bubbels vergroot. Wij vinden de maatregelen zeker niet aangenaam, maar er is weinig alternatief. Toch zien wij de opening in eerste instantie als klantenbinding. Wij hopen snel op een normaal verloop", zegt Ilse Aerts van café P'Ilske in Paal.
"Met dit plan dat op tafel ligt is volgens mij geen rekening gehouden met de cafés. Het trekt op niks. Als wij dat allemaal moeten volgen en met het grote capaciteitsverlies is een café niet meer rendabel. Je gaat op café om een babbel, de gezelligheid, om te praten, u te amuseren ...maar dat zal allemaal weg zijn. Een café uitbaten moet je graag doen zeggen ze, maar op deze manier is het geen café doen maar drank brengen. Ik vind het allemaal heel triest. Ik zie de toekomst zeer somber in. In andere landen is na het openen van de horeca een deel al terug gesloten omdat het niet rendabel is. Het zelfde zal ook hier in België gebeuren. Er zullen zeker heel veel zaken sneuvelen", zegt Gerry Janssens van café 't Centrum in Paal.
"Dit plan kan tegen woensdag nog 10 keer wijzigen en tegen dat het in het staatsblad staat, zal dit ook nog wel een paar wijzigingen teweeg brengen. Vanuit stad Beringen is trouwens ook nog niets gecommuniceerd over het sluitingsuur, dus hier zullen we ook nog op moeten afwachten of ze de veiligheidsraad gaan volgen of misschien reeds vervroegen. Blijft dus koffiedik kijken tot alles in het staatsblad staat. Ik vind dat de media getuigen van riooljournalistiek, schrijven over regels die nog niet door de overheid zijn bevestigd. Dat zorgt alleen maar voor verwarring", zegt Wim Everts van het Bierhuis in Koersel.
"We gaan proberen er alles aan te doen om klanten het toch een aangenaam gevoel te geven. Maar of het allemaal haalbaar is voor de cafés in het algemeen is een groot vraagteken. Als het zonnig weer blijft ok maar wat als het gaat regenen en je slechts 10 klanten kan plaatsen. Ik ga met een bang hartje afwachten wat er nog gaat bijkomen met de veiligheidsraad op 3 juni", zegt Safia Steele van café Labyrint in Paal.
Recentste nieuws Beringen
  • Zo 11/01 Beringen - Fanbal Jarne Bervoets: klaar voor nieuw hoofdstuk
  • Zo 11/01 Soulmates: 11 januari '26
  • Za 10/01 Beringen - Gezelligheid troef bij Paal Vlamt
  • Za 10/01 Zilveren medaille voor Fleur Moors
  • Za 10/01 Beringen - Knappe eerste dag op BK Veldrijden

Kalender Beringen

Zondag
11
Januari

Het Wolk: Plak

Het Wolk: PlakVandaag In PLAK creëert Het WOLK een wereld vol lijm en reparaties. Een fascinerende vrouw plakt alles aan (…)
Zondag
11
Januari

Art Lutgart: Roger Steegmans

Art Lutgart: Roger SteegmansVandaag Brandschilderen op glas: 3 - 25 januari 2026. Roger Steegmans toont een selectie van zijn (…)
Maandag
12
Januari

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisMorgen Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Toetsenbord Horman garagepoort
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 'Dit is financieel niet rendabel'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie