Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Doe jij mee aan de Nationale Naaiactie?

Vrijdag 1 mei 2020
#samentegencorona
Doe jij mee aan de Nationale Naaiactie? - Beringen
Deze week ging de #NationaleNaaiActie van start. Die wil heel België mobiliseren om zelf mondmaskers te maken. Ook Beringen gaat hiermee aan de slag en roept inwoners op om mee de schouders te zetten onder deze actie.
“Gezien mondmaskers steeds meer een rol zullen spelen in ons dagelijks leven, is er - naast de bedeling van mondmaskers vanuit de stad en de federale overheid – behoefte aan een nevencircuit om bijkomende noden in te lossen. We roepen dan ook onze inwoners op om mee de handen uit de mouwen te steken en samen met ons de ‘mondmasker-makers-uitdaging’ aan te gaan”, kadert burgemeester Thomas Vints.
“We stellen vast dat er heel wat solidariteit en goodwill aanwezig is bij onze inwoners. Door samen te werken aan een gericht doel, hopen we deze solidariteit nog meer aan te wakkeren en zichtbaar te maken. In het totaal hopen we op deze manier zo’n 1500 mondmaskers te maken", zegt Vints nog.
"We willen deze mondmaskers verspreiden waar de nood het hoogst is. Hierbij denken we bijvoorbeeld aan de scholen die binnenkort gedeeltelijk terug opstarten, de kinderopvang en het lokale dienstencentrum de Klitsberg. Daarnaast willen we ons lokaal talent en vakmanschap in de kijker plaatsen”, vult schepen van Onderwijs en Cultuur An Moons aan.
De vraag naar mondmaskers is enorm, het aanbod beperkt.
"Onze lokale economie wordt een onmisbare schakel om te kunnen voldoen aan de nood. We rekenen op de hulp van de naaiateliers en cursisten ‘snit en naad’.” zegt schepen van lokale economie Werner Janssen.
Om deze mondmaskers te maken, is er voldoende stof en linten nodig. Je kan nog steeds stoffen en linten deponeren via de stoffenbak op het Stedelijk Administratief Centrum, Mijnschoolstraat 88.
"Wij bezorgen deze stoffen aan de enthousiaste vrijwilligers die zelf niet over de nodige stoffen beschikken", zegt de burgemeester tot slot.
Zet jij mee de schouders onder deze actie?
-Ben je handig of wil je het wel eens proberen: ga naar maakjemondmasker.be en download het patroon en bijhorende werkwijze. Neem hierbij wel de nodige hygiënische maatregelen in acht. Deponeer de mondmaskers vervolgens in de inzamelbox op het SAC.
-Geen naaitalent maar wil je toch je steentje bijdragen? Deponeer stoffen (katoen, wasbaar 60°) en linten via de stoffenbak op SAC. Dan gaan anderen hiermee aan de slag.
-Deel zeker ook je creaties of donaties via sociale media #MaakJeMondmasker #NationaleNaaiActie [!]StadBeringen #BeringenHelpt. Dit om anderen te inspireren en motiveren.
Nieuwere berichten in '#samentegencorona'
  • 31/05/'21Leopoldsburg - De Immert wordt Leefhuis Connect
  • 24/12/'20Beringen - Virtuele groeten in Ocura
  • 16/12/'20Beringen - Inzamelactie 'Ik Steun Mijn Goede Doel'
Oudere berichten in '#samentegencorona'
  • 30/04/'20 Niet iedereen heeft internet
  • 29/04/'20 Pelt - Een kunstwerk van KSA Roeland Lille
  • 29/04/'20 Beringen - Tablets voor kansarme kinderen

Kalender Beringen

Zaterdag
13
December

Yannick Noben: Eindejaarsconference 2025

Yannick Noben: Eindejaarsconference 2025Vandaag Yannick is zoals elk jaar in de eindejaarsperiode jouw bondgenoot van de lach en dat zal voor 2025 (…)
Zaterdag
13
December

Word een levend boek in onze bib

Word een levend boek in onze bibVandaag In aanloop naar de Levende Bibliotheek in Beringen krijgen Beringse stadsgenoten de kans om zich (…)
Zaterdag
13
December

Expo August en Hans Put

Expo August en Hans PutVandaag Expo met werken van August Put en Hans Put en boekvoorstelling August Put in Casino van (…)
Zaterdag
13
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en (…)
Zaterdag
13
December

Art Lutgart: Marijke Henkens-Spielereien

Art Lutgart: Marijke Henkens-SpielereienVandaag Marijke Henkens laat zich naast haar handgeschept papier ook verleiden tot speelse (…)
Zaterdag
13
December

Kersthappening vzw Dance4Life Paal

Kersthappening vzw Dance4Life PaalVandaag Op zaterdag 13 december organiseert Dance4Life Paal opnieuw hun Kersthappening. (…)
Zaterdag
13
December

Kerst in De Botermijn

Kerst in De BotermijnVandaag Crea Atelier De Botermijn stelt zijn creaties tentoon. Alle getoonde producten (…)
Zaterdag
13
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. (…)
Zaterdag
13
December

Hoe maak ik mijn tuin klimaatbestendig

Hoe maak ik mijn tuin klimaatbestendigVandaag Voordracht. Twee studenten uit het tweede jaar Landschaps- en (…)
Zaterdag
13
December

Beringen Gloeit

Beringen GloeitVandaag Beringen Gloeit op zaterdag 13 en zondag 14 december ? De (…)
Zaterdag
13
December

Winterdrink

WinterdrinkVandaag WINTERDRINK Supporter mee voor onze eerste ploeg tijdens (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Lederen vestje 2 stereo boxen
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Doe jij mee aan de Nationale Naaiactie?
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie