Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Een nieuwe stap naar 'kindvriendelijke stad'

Donderdag 26 mei 2022
Een nieuwe stap naar 'kindvriendelijke stad' - Beringen
Beringen werkt al enige tijd aan de realisatie van het label “kindvriendelijke stad”. Dit label bekroont steden en gemeenten die de rechten van het kind als basis gebruiken voor hun beleid. Daarbij wordt samengewerkt met kinderen en jongeren om de leefbaarheid op elk levensdomein te verbeteren. “De voorbije maanden werd een data-analyse en een belevingsonderzoek uitgevoerd. Kinderen en jongeren in onze stad werden bevraagd over 3 prioritaire thema’s. Er werd gepeild naar het welbehagen, veilige en duurzame mobiliteit en participatie in het beleid. Een kindvriendelijk beleid begint voor ons immers bij de ideeën van kinderen en jongeren zelf. Hun inbreng was dan ook het uitgangspunt. Op basis van de antwoorden die we ontvingen werd nu in de derde fase een strategisch actieplan kindvriendelijkheid ontwikkeld”, licht schepen van jeugd en participatiebeleid Jessie De Weyer toe.
Het actieplan dat aan de gemeenteraad werd voorgelegd vormt een eerste inkijk in het traject dat tot hiertoe doorlopen werd, onder begeleiding van Bataljong. Het geeft dan ook meteen de doelstellingen weer die in dit kader bereikt moeten worden.
Ann-Sofie Vanoverstijns, schepen van Samenleven, ziet dit traject als een troef in de verdere uitbouw van ons lokaal (jongeren)beleid: “Kindvriendelijkheid is een uitstekende barometer om een goed lokaal samenlevingsplan aan af te toetsen. Met 9 doelstellingen trachten we dit nu ook concreet te maken. Deze doelstellingen gaan van het creëren van gelijke kansen over het aanbieden van ontmoetingsplaatsen tot het betrekken van jongeren als volwaardige medeburgers in het beleid. ” Meer informatie over het traject naar een kindvriendelijke stad is terug te vinden via deze link. 
Recentste nieuws Beringen
  • Za 10/01 8-jarige Emma droomt van Belgische titel
  • Za 10/01 Beringen - Zilver voor Fleur Moons
  • Za 10/01 Beringen - Stichtingsvergadering Beringen FC
  • Za 10/01 Beringen - Eerste medailles uitgereikt
  • Za 10/01 18 procent Limburgers laaggeletterd

Kalender Beringen

Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Roger Steegmans

Art Lutgart: Roger SteegmansVandaag Brandschilderen op glas: 3 - 25 januari 2026. Roger Steegmans toont een selectie van zijn prachtige (…)
Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Alyssia Reale

Art Lutgart: Alyssia RealeVandaag Alyssia Reale onderzoekt in haar sculpturen hoe consumptieobjecten, vaak speelgoed uit de (…)
Zaterdag
10
Januari

3D in het CC: OPROEP

3D in het CC: OPROEPVandaag Ben je beeldend kunstenaar van Beringen en wil je jouw werk tentoonstellen in de inkomhal (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Mandoline snijmachine Toetsenbord
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Een nieuwe stap naar 'kindvriendelijke stad'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie