Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Energiehub Beringen uit de startblokken

Vrijdag 27 oktober 2017
Energiehub Beringen uit de startblokken - Beringen
Bionerga start officieel met de uitbouw van de energiehub Beringen op het industriegebied Ravenshout. Dat werd deze ochtend op een persconferentie meegedeeld. De opdrachten voor zowel de bouw van een nieuwe biostoomcentrale als voor de aanplant van kort omloophout op de naastgelegen site zijn de voorbije dagen toegewezen en ondertekend. Nog dit jaar zullen de voorbereidende werken starten.
"De biostoomcentrale Beringen zal 200.000 ton huishoudelijk en gelijkgesteld afval verwerken op de meest performante manier en met de best beschikbare technologie. Nu verwerkt Bionerga 100.000 ton in Houthalen, maar die installatie zal na 2020 geen restafval meer verwerken. De nieuwe biostoomcentrale in Beringen wekt duurzame warmte op, die zal worden geïnjecteerd in een nog aan te leggen warmtenet", zegt Philip Peeters van Bionerga
Naburige bedrijven zullen hiervan gebruik kunnen maken. Met het petrochemisch bedrijf Borealis, de buur, heeft het warmtenet reeds een eerste en bovendien zeer belangrijke klant.
"Voor ons telt ecologie en economie", stelt Stefan Caluwé van Borealis. "Wij gaan enerzijds milieuvriendelijker kunnen werken maar ook kostenbesparend. Energie is een hele dure factor bij Borealis en dankzij de biostoomcentrale kunnen we enkele procenten besparen. En dat is weer goed voor onze concurrentiepositie en schept opportuniteiten voor nieuwe investeren", zegt Caluwé nog.
Bionerga zelf heeft, samen met de moederholding Nuhma, ook 2 naburige terreinen in Ravenshout aangekocht. Bedoeling is ook hier andere warmte behoevende bedrijven de kans te bieden zich in de onmiddellijke omgeving te vestigen en zo makkelijk aan te sluiten op het warmtenet.
Nu alle opdrachten voor de bouw van de centrale zijn ondertekend, wil Bionerga zo snel mogelijk starten met de werken, zeker nog dit jaar. Daarnaast heeft het ook met Bos+ Vlaanderen een samenwerking afgesloten voor de aanplant van korte omloophout. Bos+ Vlaanderen is een Vlaamse organisatie die zich specifiek inzet voor bosbehoud, beter bos en meer bos in Vlaanderen en de wereld.
"Steeds meer worden braakliggende terreinen ingezet voor de teelt van korte omloophout, dat nadien kan worden aangewend als biomassa. Het deel van het terrein in Ravenshout, dat nu onrechtmatig wordt gebruikt door wildcrossers, wordt in november geëgaliseerd en de grond verbeterd. In december volgt dan de aanplant van het korte omloophout", zegt Philip Peeters nog.
"De komst van de biostoomcentrale is een belangrijke stap voor Limburg. Voor Limburg.net betekent dit dat we de kosten niet laten stijgen voor het verwerken van huishoudafval", zegt Walter Creemers van Limburg.net.
Energiehub Beringen uit de startblokkenEnergiehub Beringen uit de startblokken
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 16/01 Beringen - Arbeider gewond bij gaslek
  • Vr 16/01 Beringen - Petra Vuegen overleden
  • Vr 16/01 Beringen - Jeanne Nulens overleden
  • Vr 16/01 Weer recordjaar voor speedpedelecs
  • Vr 16/01 Beringen - Chrysostomos afgelast na vandalisme

Kalender Beringen

Vrijdag
16
Januari

Tot de dood ons scheidt

Tot de dood ons scheidtVandaag Met TOT DE DOOD ONS SCHEIDT wordt de lijn van POUPEHAN doorgetrokken. Heerlijke humor in een frisse (…)
Vrijdag
16
Januari

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
16
Januari

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Geannuleeerd wegens sluiting Kringloopwinkel op 16 januari!
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Eetkamer tafel Trekkingfiets
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Energiehub Beringen uit de startblokken
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie