Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Ex-mijnwerkers voeren actie

Vrijdag 4 juni 2021
Ex-mijnwerkers voeren actie - Beringen
Ruim 200 ex-mijnwerkers - onder wie heel wat uit Beringen of die in de mijn van Beringen werkten - zijn deze voormiddag samengekomen in Houthalen-Helchteren voor een symbolische actie tegen de belasting op hun pensioenen. Ze deden dat heel symbolisch onder de schachtbokken bij de vroegere KS-hoofdzetel. Zoals bekend zijn de ex-ondergronders ontevreden over de belasting op het achterstal op hun pensioen. Toen een tweetal jaren geleden bleek dat ze hun pensioenen niet volgens de afspraken van destijds waren berekend, is er via een wetswijziging een aanpassing gekomen. Daardoor krijgen ze maandelijks niet alleen meer pensioen, ze kregen ook elk een achterstal voor de voorbije 10 jaar. Maar daarop wordt bedrijfsvoorheffing ingehouden, volgens de KS-Vriendenkring gemiddeld 7500 euro.
Geen wet
Er is geen wet die dat bepaalt, en dus vindt de FOD-financiën dat zoals bij elke 'verloning' belasting kan aangerekend worden. De KS-Vriendenkring liet al studies uitvoeren door een aantal topfiscalisten en legde het dossier ook voor aan professoren van verschillende universiteiten. "Hun conclusie is eensluidend: doordat er geen wet bestaat die een inhouding voorzien op de zogenaamde retroactiviteit, is er geen grond om die belastingen te doen betalen. We eisen dat dit wordt rechtgezet, anders trekken we opnieuw naar Brussel om actie te voeren", aldus voorzitter Michel Dylst van de KS-Vriendenkring. Bij de actie in Houthalen - waar toestemming voor was gevraagd - werden de coronamaatregelen gerespecteerd. (foto Internetgazet HZ)
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Pieter Vanhoudtstraat is fietszone
  • Wo 11/03 Taalvoutjes
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Horman garagepoort Caravan
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Ex-mijnwerkers voeren actie
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie