Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Expo Alyssia Reale

Vrijdag 2 januari 2026
Expo Alyssia Reale - Beringen
En nog deze maand op de site Lutgart kan je naar een expo van Alyssia Reale. Haar sculpturen onderzoeken hoe producten uit de consumptiemaatschappij betekenis krijgen, en hoe die betekenis verdwijnt zodra hun gebruikswaarde of emotionele lading vervaagt. Ze vertrekt vanuit alledaagse objecten – vaak overblijfselen uit de kindertijd, zoals speelgoed – die ooit gekoesterd werden maar nu als banaal of waardeloos worden beschouwd. Door zich te richten op deze vergankelijkheid van waarde, stelt ze vragen over de relatie tussen consumptie, herinnering en verlies.
De titels van haar werken, opgebouwd als productcodes, verwijzen expliciet naar systemen van productie, opslag en normalisering – een echo van hoe snel dingen circuleren en tegelijkertijd uit ons bewustzijn verdwijnen. In haar sculpturen worden speelgoedfiguren, contouren en oppervlakken uit hun oorspronkelijke context gehaald, vervormd en uitvergroot. Dit creëert een spanning tussen herkenbaarheid en abstractie. Wat op het eerste gezicht vertrouwd lijkt – een naad, een textuur, een vormfragment – blijkt iets te zijn dat je herkent zonder het direct te kunnen plaatsen. Ze gebruikt schaal, herhaling en kleur om deze dubbelzinnigheid te versterken: haar beelden verleiden door hun speelsheid, maar nodigen tegelijkertijd uit tot trage observatie. De esthetiek van haar werk is beïnvloed door de Japanse visuele cultuur, die felle kleuren, kunstmatige perfectie en speels ontwerp combineert. 
Beeldtaal 
Alyssia gebruikt deze beeldtaal niet alleen als formeel vertrekpunt, maar ook als strategie: haar sculpturen willen niet alleen bekeken worden, maar activeren ook de toeschouwer. Ze stelt vragen over hoe we kijken, wat we herkennen, en waarom bepaalde objecten een plaats in ons geheugen behouden – terwijl andere verdwijnen. Naast haar sculpturen maakt ze ook schilderijen waarin vergelijkbare figuren verschijnen, vaak geplaatst in situaties die onverwacht, absurd of licht verontrustend aanvoelen. 
Galerie Lutgart Lokaal F03  Deze maand vanaf 7 januari open op woensdag van 14.00 tot 16.30 uur en op zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. 
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Te koop grote weide Vintage Tafel en zes stoelen.
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Expo Alyssia Reale
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie