Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Femma Koersel-Steenveld bij de Gladiatoren

Dinsdag 8 maart 2016
Femma Koersel-Steenveld bij de Gladiatoren - Beringen
Met een mooie groep van 23 reisden de Femmavrouwen van Koersel-Steenveld met de trein naar Tongeren voor een geleid bezoek aan de tentoonstelling over de Gladiatoren. Bij aankomst in het centrum van Tongeren liepen we eerst even binnen in de basiliek. Dan genoten we van een lekkere lunch in het Museumkafee. Om 13u15 kwam onze gids ons daar opzoeken en ze nam ons mee voor een boeiende tocht door het museum. Op een heldere interessante manier vertelde en toonde ze ons de geschiedenis van de gladiatoren: hoe privégevechten tijdens begrafenissen uitgroeiden tot grootse openbare spektakels die de macht van de keizers illustreerden. Ook de vaak weerzinwekkende gevechten met wilde dieren maakten er deel van uit. We maakten ook kennis met de verschillende soorten gladiatoren, herkenbaar aan hun uitrusting en hun helm. Hoe belangrijker, hoe beter beveiligd… We waren verbaasd te horen dat er ook vrouwelijke gladiatoren waren… De tentoonstelling biedt een hele waaier van authentieke wapens, grafstenen, helmen, harnassen, kniebeschermers, muurschilderingen en mozaiëken… Ook leidde de gids ons binnen in het Colosseum, het enorme Romeinse amfitheater waar plaats was voor duizenden toeschouwers. Het bezoek eindigde met de apotheose in een donkere ruimte waar we met behulp van een koptelefoon werden ondergedompeld in de euforie van een gladiatorengevecht in de arena. Het was een aangename, boeiende belevenis. Om deze af te sluiten doken we nog even het Museumkafee binnen waar sommigen het typische ‘gladiatorenbier’ Felix proefden. Het mocht er zijn! En dan wandelden we weer richting station om de trein naar Hasselt en Beringen te nemen… (Marie-Claire Nickmans)
Femma Koersel-Steenveld bij de GladiatorenFemma Koersel-Steenveld bij de GladiatorenFemma Koersel-Steenveld bij de GladiatorenFemma Koersel-Steenveld bij de Gladiatoren
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Trekkingfiets Cd's naar keuze
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Femma Koersel-Steenveld bij de Gladiatoren
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie